ATM Para Çekme Limiti Tutarı Ne Kadar?

Günlük para akışınız çok fazla ve sürekli ATM üzerinden para çekimi yapıyorsanız eğer, ATM Para Çekme Limiti tutarı tam olarak ne kadar sorusu akıllara gelmektedir. ATM üzerinden para çekme ile ilgili aklınıza takılan bütün soruları rehber niteliğinde hazırlayarak siz değerli okuyucularımıza sunmaktayız. ATM Para Çekme ile ilgili aklınıza takılan ekstra soru işaretleri olursa yazımızın altına yorum olarak yapabilir, uzman ekibimizden anında cevap alabilirsiniz.

0 182

ATM Para Çekme Limiti bankadan bankaya değişiklik gösterse de 1000 TL ile 7500 TL arasındadır. Müşterisi olduğunuz bankalara göre bu limitler değişebilmektedir. Ayrıca ATM’den para çekme esnasında kullandığınız işleme göre bu limitler farklılık gösterebilmektedir. QR kod ile atm den günlük para çekme limiti Banka kartı ya da kredi kartıyla yapacağınız para çekme limitine nispeten çok daha düşüktür. Genel itibariyle baktığımızda tüm bankaların günlük ATM para çekme limitleri farklıdır. Şimdi gelelim ATM Para Çekme Limiti ne kadar ve bankaların belirledikleri tutarların alt ve üst limitlerini incelemeye.

ATM Para Çekme Limiti

Bu ATM’den yaptığınız işleme ve kullandığınız uygulamanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de en sağlıklı ve doğru bilgiyi almak için bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Banka müşterilerinin şubelere gitmeden bankaların belirli noktalara koymuş oldukları ATM’ ler den kartlı ya da kartsız para çekme işlemlerini yapabilmektedirler. ATM’ler de kartsız para çekerken limitiniz dâhilinde para çekme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Üst limitiniz ne kadarsa ATM’den o kadar nakit para çekebiliyorsunuz. Türkiye’deki her bankanın ATM’sinden para çekme limiti de değişmektedir. Bu bilgilere göre. Diğer bankaların atm den para çekme limitleri 100000 TL ile 5.000 TL ‘dir.

Atm den kartla para nasıl çekilir ve Atm den ne kadar para çekilir? Öncelikle ATM Kartsız Para Çekme Limiti için müşterisi olduğunuz bankanın banka kartı veya kredi olması gerekmektedir. Telefonuz da hizmet aldığınız bankanın mobil uygulaması yüklüyse kartsız para çekme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Atm den kartla para nasıl çekilir? Banka kartı ile ATM’den nakit para çekmek için; Atm’den kartınızı girdikten sonra PIN kodunuzu girerek işlem yapmak istediğiniz hesabı da seçiyorsunuz. Ekrandan çekmek istediğiniz tutarı seçebilir ya da bu tutarı kendiniz girebilirsiniz.

ATM Para çekme limiti işleminiz kısa sürede tamamlanmış olacaktır. Bu noktada günlük nakit para çekme limitinde belirli sınırlamalar olabileceğini unutmamak gerekir. Birçok bankanın Ortak ATM’sinden ücretsiz olarak para çekebilmeniz mümkün olabileceği gibi, bankanızın anlaşması olmadığı ATM’den para çekerken sizden para çekme işlemi sırasında sizden ücreti alınabilir. Bu nedenle acele bir işiniz yoksa bankanızın ağı olmayan ATM‘yi kullanmak yerine kendi bankanızla ilişkili olanı ortak ATM’leri seçebilirsiniz. Böylelikle Atm’den işlem yaparken ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

ATM Para Çekme Limiti yazımızda detayları öğrendikten sonra şimdi ATMden Kartsız Para Çekme işlemi nasıl gerçekleştiriliyor adlı yazımıza geçelim ve hangi bankalardan ATMden Kartsız Para çekiliyor hep birlikte inceleyelim.

ATMden TC ile Para Çekme

ATM üzerinden TC Kimlik numaranız ile para çekme işlemi, kartsız işlemler menüsüne girip hemen ardından para çekme alanına tıkladıktan sonra TC Kimlik numaranızı yazıp cep telefonunuzu doğruladıktan sonra mobil telefonunuza cep şifre iletilecektir. Gelen cep şifreyi ATM’de yer alan bölüme tuşladıktan sonra direkt olarak ATMden TC ile Para Çekme işlemini çok rahat bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

ATMden Kartsız Para Çekme

Bankamatikten kartsız para çekme Kart olmadan ATM’den IBANla para çekilir mi? Bu konuları ele almaya çalışacağız. Atmden kartsız para çekme yapabilmek için sizden istenen bilgiler ya da işlemle ilgili yapılan uygulamalar bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel itibariyle tüm banka Atm’lerinden kartsız para çekileceği bilinmektedir. Para çekme işlemi Bankaların müşterilerinin ATM üzerinden kartsız olarak para çekmelerine de olanak sağlamaktadır.

Kart olmadan para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle hizmet aldığınız bankanın mobil uygulaması telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Atmden kartsız para çekmek için izlenmesi gereken adımlar ise kısaca şöyledir; Banka müşterileri hizmet aldığı bankaya ait olan mobil uygulamayı telefonlarına indirir. ATM ekranında kartsız işlem menüsüne giriş sağlanır. T.C No, IBAN No, bankamatik numarası ve sistemde kayıtlı olan telefon numarası bilgisi girilerek para çekme işlemi kartsız gerçekleştirilir. Atm den kartsız para çekebileceğiniz bazı yöntemler ise şöyledir;

  • T.C Kimlik No ve Telefon No ile giriş yapılarak para çekme
  • Biyokimlik uygulamasıyla para çekme,
  • QR Kodu ile kartsız para çekme
  • Mobil uygulama ile kartsız para çekme
  • Cep İmza ile kartsız para çekme.

Tüm bu işlemleri yaparken şifre ile doğrulama yapılacağından cep telefonlarınızın yanınızda olması gerekmektedir.

ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar

Tek seferde ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar? Diye merak edenlerin bankalara göre değişen bu limitleri gözden geçirebileceklerini vurgulamaktayız. Pek çok kişinin merak ettiği ve araştırdığı bu konuda önemli detayları paylaşıyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde hizmet aldıkları banka şubeleri, daha kolay erişim sağlanması amacıyla ATM’ler üzerinden hizmet vermektedir.

İnternet bankacılığı ve ATM üzerinden pek çok işlemi gerçekleştirecek olan kullanıcıların dikkat etmeleri gereken hususlar bulunmaktadır. Her ne kadar küçük miktarda paraların çekilmesi esnasında bir problem yaşanmasada, daha büyük miktarda para çekme işlemlerinde ise dikkat edilecek hususlar bulunmaktadır. ATM’de gün içerisinde çekeceğiniz paraların miktarı konusunda ne kadar izin verileceğini bilmeniz mağdur olmamanız açısından önemlidir.

ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar? Limit nasıl arttırılır? Gibi soruları internet üzerinden araştıran kişilerin, bankalarla iletişime geçerek bilgi almaları önemli bir noktadır. Güncel limitler hakkında bu sayede bilgi alabilecek olan kişilerin isteklerini müşteri hizmetleri aracılığıyla bildirmeleri yeterli olacaktır. Limit artışı talebinde bulunacak olan kişilerin isteklerinin yerine getirilmesiyle komisyon ödeme sorunu kalmayacaktır.

Genellikle 5.000 tll ile 7.500 Tl arasında değişen limitler bazı bankalarda ise 1.000 tl’ye kadar düşebilmektedir. Belirli dönemlerde artan bu limitleri takip etmek için bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Para çekme limitlerinin artmasının yanı sıra ortak ATM’lerden gerçekleştirilecek para yatırma ve para çekme işlemlerinde ücret almayacak bankaların daha fazla ilgi gördüğünü belirtebiliriz.

ATMden Günlük Para Çekme Limiti

Atmden günlük para çekme limiti pandamı nedeniyle arttırıldı. Müşterilerin bankalara gitmeden internetten ödeme işlemlerini daha rahat yapabilmeleri için ATM limitleri büyük oranda arttı. Bu limitler kişinin sahip olduğu bankanın size verdiği limite ve uygulamaya göre değişiklik gösterse de atm’ den günlük para çekme limiti tutarı maksimum 7500 TL’dir.

ATM Para Çekme Limiti günlük para çekme limitini ve kart limitini yükseltmek için, mobil bankacılık üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması halinde aynı gün içinde para çekme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası ATM günlük para çekme limiti 3000 TL’dir.

ING BANK

ING ATM’de hesaptan para çekme günlük limiti günlük maksimum tutarı 2.000 TL’dir.

HALKBANK

Halk bankası günlük para çekme limiti 5.000 TL’dir.

VAKIFBANK

Vakıf bank ATM’lerden günlük para çekme limiti 5 bin TL’dir Bununla birlikte Vakıfbank ATM’ler üzerinden bankomat kartları ve kredi kartı para çekme limiti 250 TL’dir.

FİNANSBANK

Finansbank ATM’lerinden kart ve karekod ile günlük para çekme limiti 5000 TL’dir. Yine Finansbank’ın kendi kuruluşu olan EnPara hesabınızdan ATM üzerinden çekme limitiniz 7.500 TL’dir.

KUVEYT TÜRK

En çok sorulan sorulardan bir tanesinin cevabı ise Kuveyt Türk ATM ile günlük para çekme limit 5000 TL’dir.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası mobil uygulamaları kullanarak ya da ATM’lerden para çekme limiti 5000 TL’dir.

ALBARAKA TÜRK

Mobil ve internet şubelerinde para transferleri ücretsiz bir şekilde yapılıyor. ATM’ günlük limiti 5 bin TL’dir

TÜRKİYE İŞ BANKASI

İş Bankası kartla para çekme limiti 5.000 TL, İş Cep ve karekod ile 3.000 TL. Ayrıca İş Bankası kartla başka banka ATM’lerinde para çekebileceğiniz para limiti 5.000 TL

Tavsiye Bağlantı: İş Bankası Kartsız Para Çekme

Garanti Kartıyla Başka ATMden Para Çekme

Garanti kartıyla başka atm den para çekme ile ilgili merak edilen konulardan biride garanti kartıyla başka atm den para çekildiğinde ücret ödeniyor mu? Garanti bankası, Vakıf bankası, Emlak Bankası, Ziraat Bankası, Halk bankası, Ziraat Bankası ile imzalanan Protokol sonrasında garanti bankası müşterileri bu bankaların ATM’lerden kendi işlem limitleri dâhilinde ücretsiz para çekebiliyor.

ATM Para Çekme Limiti siz değerli okuyucularımıza en ince ayrıntısına kadar aktarılmıştır. ATM üzerinden ne kadar para çekilir soru ile aklınıza takılan herhangi bir durumu yazımızın altına yorum olarak yapabilir veya ilave etmek istediklerinizi direkt olarak belirtebilirsiniz.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku