Dominos Bayilik Başvuru Şartları ve Ücreti Nedir?

Girişimcilik adına karar verebileceğim en iyi sektör Pizza ve bunu Dominos Bayilik başvuru şartları ve ücretine göre yapacağım diyorsanız eğer bu yazımız tam olarak size göre. Dominos pizza bayilik halkasına ben de katılmak istiyorum, çok güzel kâr elde etmek istiyorum diyorsanız rehber niteliğinde hazırladığımız yazımız sizlere yardımcı olacaktır.

1 439

Dominos bayilik almak girişimcilerin en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor. Bayilik sistemlerinden yararlanmak birçok anlamda yüksek gelir elde edebilecek bir işletme kurmak için pratiktir. Ancak her zaman bayilik almak sanıldığı kadar kolay değildir. Türkiye’deki en güvenilir bayilik hizmetlerinden birini veren Dominos 1960 senesinden bu yana sektörde olan bir firmadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde Thomas Monaghan tarafından kurulan firma günümüzde milyonlarca kişiye hizmet veriyor. Yaklaşık olarak 70 ülkede 10 bin üzerinde bayiliğinin bulunması da başarısı hakkında bilgi veren detaylar arasında yer alıyor. Türkiye’de ilk olarak hizmet vermeye başlaması 1996 senesinde olmuştur. Şu anda Türkiye’de yaklaşık olarak 380 tane şubesi hizmet veriyor. Franchising açısından incelendiğinde ise Dominos Pizza Türkiye’de en bilinen firmalar arasında yer alıyor. Bu nedenle Dominos bayilik almak büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu bayilik sisteminden yararlanmak her anlamda hazır müşteri anlamına geliyor. Girişimciler için hızlı bir kara geçme durumu her zaman önemlidir. Bu nedenle de adı bilinen bir firma tercih etmenin daha fazla avantajı olmaktadır. Dominos Bayiliği hem güvenilir hem de son derece bilinirdir. Bu da birçok kişinin bu bayilik türüne daha fazla yönelmesini sağlamıştır.

Dominos Bayilik

Dominos firması dünya genelinde önde gelen firmalardan biridir. Güvenilir olması bu firmanın bayilik açısından çok fazla ilgi görmesini sağlar. Bunların yanında müşteri yelpazesi en geniş olan firmalar arasında yer alır. Bu bayilikten yararlanmak istiyorsanız mutlaka hem sermaye hem de dükkan yeri gibi kriterleri çok iyi bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Dominos Bayilik almak birçok açıdan önemli avantajlar sağlar. Bu avantajlar arasında şunlardan bahsetmek mümkündür:

 • Dünyanın en önemli gıda firmalarından biridir.
 • Güvenilir ve bilinir bir markadır.
 • Hazır müşteri yelpazesine sahiptir.
 • Profesyonel bir kadro ile çalışma imkanı bulunur.
 • Bayilik alan kişiye şirket tarafından birçok destek sağlanır.
 • Reklam ve tanıtımda fazla maliyete gerek kalmaz.

Dominos bayiliği alabilmek düşündüğünüzden çok daha zordur. Çünkü dünyanın en iyi markalarından birinden bayilik almak her anlamda sizlere önemli kazançlar sağlar. Ancak bu alanda mutlaka bilmeniz gereken birçok detay bulunuyor. Bunlardan birisi de bayilik anlaşma süresinin 10 yıl ile sınırlı olmasıdır. Mağaza lokasyonu da yine firmanın uzmanları ile görüşüldükten sonra belirleniyor. Yani Dominos firmasından bayilik almak konusunda son derece titiz bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Her şeyden önce çok yüksek miktarda bir sermaye gereksiniminiz olduğunu da bilmelisiniz.

Bayilik alacak olan kişinin belli miktarda hisseye sahip olması da oldukça önemli kriterler arasında yer alıyor. Bununla birlikte yiyecek sektöründe olduğunuz için bu alanda deneyim sahibi olmak da önemli kriterlerden biridir.

Dominos Bayilik Şartları

Dominos bayilik almak konusunda birçok farklı şarttan bahsetmek gerekebilir. Bu şartları yerine getirerek bayiliği kolaylıkla alabilirsiniz. Dominos bayilik şartları arasında şunları saymak mümkündür:

 1. İlk olarak başvuru gerçekleştiren adayların yüz yüze görüşme sırasında firmayı ikna etmesi gerekir.
 2. Bayilik alan ortaklardan birinin en az %51 hisseye sahip olması gerekir.
 3. Bayilik başvurularının telefonla ya da internet sitesi üzerinden yapılması gerekiyor.
 4. Başvuru sonrasında lokasyon yeri belirlemesinde uzmanlardan destek alınmalıdır.
 5. En az 90 metrekare yer seçmeniz gerekiyor.
 6. Başlangıç olarak belirlenen sermaye tutarı 120 bin dolardır.
 7. Toplamda ise en az 200 bin dolar civarında KDV’de dahil olmak üzere sermaye bulundurmanız gerekiyor.
 8. Ciro primi de yine bayilik şartları arasında yer alan unsurlar arasında bulunuyor.
 9. Anlaşmanız 10 yıl geçerlidir.

Tüm bu detaylara dikkat edildiği taktirde firmadan kolaylıkla bayilik alabilme imkanı bulabilirsiniz. Bununla birlikte Dominos firması bayilik konusunda farklı sistemler uygulamaktadır. Temel bayilik türleri üç farklı şekildedir. Restoran konsepti, eve servis konsepti ile şube konsepti şeklinde bayilik türleri bulunur.

Tavsiye Bağlantı: English Home Bayilik

Dominos Franchise Bedeli

En çok merak edilen konulardan birisi de Dominos franchise bedeli oluyor. Bu bedel sanıldığı kadar çok yüksek bir miktar değildir. Öz sermayenin %75 kadarını bayilik ücretine vermeniz gerekiyor. Geri kalan %25 kadarını da yine diğer masraflarınıza harcayabilirsiniz. Bayilik ücreti farklılık gösteriyor. Her sene bu tutar yenileniyor. Aynı zamanda Dominos firmasında farklı bayilik konseptlerinin bulunuyor olması da bayilik ücretine etki eden unsurlardan biridir.

Ancak bayilik alma öncesinde bu tutarın güncel olarak bilinmesi son derece önemlidir. Böylece kar ve maliyet hesaplamalarınızı daha da net şekilde yapabilme imkanı bulabilirsiniz. Dominos bayilik alma konusunda düşünceleriniz var ise mutlaka bu alanda iyi bir iş planı hazırlamanız başarı açısından önemlidir.

Dominos pizzalarının kalitesinin yanı sıra en çok çekiciliği ise reklamları ile yapmaktadır. Dominos bayilik şartlarını yerine getiren kişiler, böyle büyük bir şirketin ismi ile çalışmalarının yanı sıra çok harika ve etkileyici reklamlarınıda televizyon, radyo ve sosyal medya gibi platformlarda fazlasıyla göreceklerdir. Şimdi gelelim Dominoz Pizza reklamı yayınlamaya.

Dominos Pizza Bayilik Ücreti

Dominos Pizza bayilik ücreti bu süreçte en çok merak edilen konulardan biridir. Bayilik almak isteyen kişilerin ilk olarak hem bayilik ücreti hakkında bilgi edinmesi gerekiyor hem de sermayeye ihtiyaç duyuluyor. Tek maliyetiniz bayilik ücreti değildir. Burada önemli olan bir diğer nokta diğer masrafları karşılayacak nitelikte sermayenizin de olmasıdır.

Dominos gibi bir firmadan bayilik almak sanıldığından çok daha zor olabilir. Bu nedenle de böyle durumlarda ekstra devlet desteklerinden ya da banka kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Dominos bayilik ücreti her sene yenilenen bir ücrettir. Güncel bayilik ücreti bilgisine önceden sahip olmanız gerekiyor. Böylece daha rahat bir şekilde maliyet ve gider hesaplamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dominos bayilik maliyeti en düşük 200 bin dolar civarındadır. Buna ek olarak KDV ücreti de eklenir. Başlangıç aşamasında ise bu tutar yaklaşık olarak 120 bin dolardır. Bu süreçte gerekli tüm şartları da yerine getirmeniz gerekiyor. Yalnızca bayilik ücreti ile bayiliği alabilmeniz yeterli olmuyor. Bu süreçte birçok farklı maliyetten daha bahsetmek mümkün olmaktadır.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
1 yorum
 1. Bilal

  Dominos bayiliği almak istedik fakat o kadar şart koşulmuşki muhtemelen askıya alırız bayilik işini

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku