En İyi Kredi Kartı Hangisi ve Avantajları Neler?

Kredi kartı kullanıyorum veya kullanmak istiyorum gibi sorularınız varsa aklınızda alternatif olarak en iyi sorulardan bir tanesi ise en iyi kredi kartı hangisi ve bu kredi kartının bana ne gibi avantajları var gelecektir. Sizler için hazırlamış olduğumuz ve rehber niteliği taşıyan avantajlı ve en iyi kredi kartları hakkında detaylı bilgiler sağladık, şimdi yazımıza geçelim.

0 207

Kredi kartı kullanımı son zamanların en popüler kullanım araçlarından birisidir ve en iyi kredi kartı hangi şimdi bunu öğreneceğiz. Cüzdanda para taşımak yerine tek bir kart taşıma fikri çoğu kişiye cazip gelmektedir. Üstelik bu tek kart ile farklı vadelerde taksitli ödeme imkanı da sağlanmaktadır. Yoğun şekilde ilgi gören kredi kartları için bankalar da birbiri ile rekabete girmektedir. Aylık ödemesi, hediye çekleri, anlaşmalı oldukları markalar ile bankalar kredi kartlarına kullanıcı çekmektedir. Hal böyle olunca yeni kart alacaklar en iyi kredi kartı hangisi, bunu araştırmaya başlamaktadır.

Kredi kartları yıllık aidatları, nakit çekim ödemelerindeki faiz oranı ve limitlerine göre değerlendirilmektedir. Kişinin ihtiyacına en uygun olan kart en iyi kredi kartı olmaktadır. Bunun için yeni bir karta başvurudan önce kişinin ihtiyaçlarını göz önüne alması gerekir. Aylık ya da yıllık kredi kartı limitini belirleyerek bu limit aralığında cazip fırsatlar sunan banka kartları araştırılmalıdır.

En İyi Kredi Kartı

En iyi kredi kartı olarak şu anda Akbank Axess kartı örnek verebiliriz. Banka ilk bir sene yeni kullanıcılarından yıllık ücret almamaktadır. Kartın en büyük avantajı çok sayıda marka ile iş birliği yapmasıdır. Belirli dönemlerde yapılan kampanyalar ile kartınızda chip para biriktirebilirsiniz. Biriken bu paraları belirli bir limite geldikten sonra alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Eğitimden gıdaya, ev dekorasyonundan kişisel bakıma kadar çok sayıda ürünü kapsayan kampanyalar mevcuttur. Akbank Axess, Tatil Sepeti, Madame Coco, Gold Master gibi ünlü markalar ile kampanyalar yapmaktadır. Kartın güncel faiz oranlarında alışveriş gecikme faizi yüzde 1,80 olarak belirtilmektedir. Nakit avans faizi ise yüzde 2,80’dir. Bunlara ek olarak gününde ödenmeyen borçlar için gecikme faizi yüzde 1,80 olarak alınmaktadır.

Avantajlı Kredi Kartları

Genel olarak ya da öğrenciler için en iyi kredi kartı seçeneklerinin dışında da avantajlı kredi kartları bulunmaktadır. Bu kartlar hakkında da sıra ile kısaca bilgi vererek yazımızı bitirmek istiyoruz.

Avantajlı kredi kartlarından birisi de Cardfinans Go karttır. Yıllık kullanım ücreti alınmayan kartta, ek kart ücreti de alınmamaktadır. Kartın kampanyaları genel olarak giyim üzerinedir. Bu sebeple yoğun giyim alışverişi yapanlar için ekstra avantajlıdır. Kredi kartının Beymen, Morhipo.com, Boyner, ADL, Altınyıldız gibi önemli giyim markaları ile işbirliği bulunmaktadır.

Avantajlı ve en iyi kredi kartı olarak Halkbank Paraf’da sayılabilir. Bu banka kartının yıllık 45 TL olarak kullanım ücreti bulunmaktadır. Ek kart ücreti ise 21,50 TL’dir. Kart belirli dönemlerde kişisel ihtiyaçlar için indirim ve avantajlar sunmaktadır. Kartın en büyük avantajı belli bir marka belirtmeden kampanya seçeneği sunmasıdır. Kampanyaları bir marka yerine yurt içi tüm banka POS’larından yapılan alışverişleri kapsamaktadır.

TEB Bankası’nın sadece kadın müşterilerine özel çıkardığı TEB She Card’da özel avantajlar sunmaktadır. Yıllık ücret alınmayan bu kart ile cilt bakımı, sağlık ve kuaför harcamalarında faizsiz 3 taksit avantajı sağlanmaktadır. Ayrıca hafta içi yapılan 100 TL’lik harcamalarda hafta sonu tiyatro ya da sinema biletinin yarısı alınmaktadır.

En iyi kredi kartı hangisidir sorusuna cevap verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Siz de yeni bir kart almadan önce mutlaka belirttiğimiz noktalara dikkat ederek en avantajlı kredi kartına sahip olabilirsiniz.

En Avantajlı Kredi Kartı

Şu an için en avantajlı kredi kartı hangisi, diye baktığımızda karşımıza Bonus Card çıkıyor. Garanti Bankası’na ait olan bu card, çok sayıda ünlü marka ile anlaşmalıdır. Anlaşmalı olduğu markalar ile yoğun olarak kampanya başlatan banka müşterilerine alışveriş yaparken kazanç sağlamaktadır.

Siz de Bonus Card alarak bu kazanca ortak olabilirsiniz. Kartı aldıktan sonra her alışveriş öncesi güncel kampanyaları takip ederek Bonus para kazanabilirsiniz. Bonus Card yıllık kullanım ücreti, ilk alışverişi yaptıktan 1 sene sonra başlamaktadır.

Yani, kartı aldıktan 6 ay sonra kullanmaya başlarsanız ilk yıllık ücreti 1 sene 6 ay sonra ödersiniz. Şu anda yıllık ücret 215,50 TL olarak alınmaktadır. Kartın alışveriş faizi ve nakit faizi yüzde 1,80’dir. Gecikme faizi olarak ise yüzde 2,10 oranında faiz alınmaktadır.

En İyi Kredi Kartı Hangisi

En iyi kredi kartı kişinin ihtiyacını en iyi karşılayan kredi kartıdır. Bunun için yeni kredi kartı almadan önce iyi düşünmek gerekir. İhtiyaçlarınıza yönelik, size özel avantajlar sunan kredi kartları en iyisidir. Şu anda genel olarak bütün kredi kartlarında alışveriş faizi, gecikme faizi ve nakit ödeme faizi aynıdır. Bu sebeple faiz oranları değerlendirmenizi etkilemeyecektir. Seçim yaparken dikkat edeceğiniz ilk nokta kartın yıllık ücreti olabilir. Bazı kartlar yıllık ücret alırken bazıları almamaktadır. Tercih yapmanız gerektiğinde ücret almayan kartları seçebilirsiniz.

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken nokta ise kartların kampanyaları olmalı. Kart seçimi yaparken o an kredi kartlarının güncel kampanyalarına mutlaka göz atın. Sizin ilginizi çeken, alışveriş alanınıza giren kampanyaları olan kart en iyi kredi kartı olabilir. Aksi halde kampanya ve avantajlardan yararlanma fırsatınız olamayabilir. Örneğin genel olarak teknolojik aletlerde kampanyaları bulunan kredi kartları hiç teknolojik alet almayan birisine kampanya imkanı sunmayacaktır.

En İyi Aidatsız Kredi Kartı

En iyi aidatsız kredi kartı şu anda En Para kredi kartıdır. Bu kart kullanıcılarından hiç bir zaman yıllık ücret almamaktadır. Tamamen ücretsiz kullanılması onu en iyi kredi kartı seçeneklerinde ilk sıralara çıkarmaktadır. Yıllık ücret almayan kredi kartında ayrıca ek kart için de ücret alınmamaktadır. Ancak kartın kaybolması ve yenilenmesi durumunda 17 TL gibi küçük bir ücret alınmaktadır. Ödemeler geciktiğinde uygulanan faiz oranı 2,10’dur. Nakit avans ve alışveriş faizi olarak yüzde 1,80 oranı uygulanmaktadır.

EnPara dışında Cardfinans Go, Akbank Tosla Kart, Kuveyt Türk Sağlam Kart, Ziraat Bankası Bankkart da tamamen ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Tamamen ücretsiz olan kartların dışında sadece ilk kullanımda bir sene ücretsiz kullanım sunan kartlar da bulunmaktadır. Bu kredi kartları, Akbank Axess ve TEB Bonuscard’dır.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciler de yoğun olarak kredi kartı kullanmaktadır. Ailesinden uzak bir şehirde yaşayan çoğu öğrenci alışverişlerini bu kartlar ile yapmaktadır. Öğrenciler için en iyi kredi kartı olarak Garanti Bonus Genç kartı verebiliriz. Yıllık ücreti bulunmayan bu kart ile aylık 1.500 TL’ye varan bonus kazanmak mümkündür.

Gençlere özel olan bu kartta özellikle eğitim masrafları için önemli avantajlar bulunmaktadır. Eğitim giderlerinin dışında giyim, beyaz eşya, eticaret sitelerinden alışverişlerde de avantajlar yer almaktadır.

En İyi Kredi Kartı Veren Banka

Aylık gelirlerinizi göz ardı etmeden En İyi Kredi Kartı Veren Banka önerilerini inceleyebilirsiniz. Buna göre kira gelirleriniz varsa, mevduat gelirleriniz bulunuyorsa veya aylık düzenli bir gelir elde etmenizi sağlayacak yatırımlara sahipseniz, kredi kartı başvurularınızın daha kısa sürede onaylanacağını unutmamalısınız. Kredi kartı başvurusunda bulunurken, aynı anda birden fazla bankaya başvuru yapmanız sizin adınıza olumsuz bir izlenime neden olabilir.

Kredi notunuzu da düşürecek olan bu uygulamadan kaçınmanız tavsiye edilmektedir. Buna göre en iyi ve en kolay kredi kartını alabileceğiniz bankalar hakkında fikir sahibi olabilir ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Daha düşük gelire sahip olan bireylerin ise düşük limitli kredi kartına başvurmaları tavsiye edilmektedir. Böylece kredi kartı sahibi olmanızın daha pratik ve kolay olacağını belirtmekteyiz.

En İyi Kredi Kartı Veren Banka bilgilerini incelediğinizde dikkat ettikleri hususları görebileceksiniz. Mevcut kredilerinizin ya da kredi kartlarınızın borç durumlarına, ödeme düzeninize, yeni alacağınız kredilere, kredi kullanma yoğunluğunuza ve buna benzer sebeplere göre değerlendirmeler yapılacaktır. Bu tür kriterleri göz önünde bulunduracak olan bankaların onay verme süreleri de değişkenlik göstermektedir.

Kredi notunuza göre riskli, iyi veya çok iyi gruplarda yer alıyorsanız, kolay kredi ve kredi kartı alma olasılığınız da değerlendirilecektir. Bankaların belirli dönemlerde uyguladıkları kampanyaları takip ettiğinizde öğrenci, ev hanımı veya düşük gelirli olsanız dahi kredi kartına sahip olmanın şartlarına göz atabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: İbandan Şube Kodu Bulma

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı

Her kredi kartının kendine göre avantajları bulunmaktadır. Bazı kredi kartları yıllık ücret almadıkları, bazıları ise geniş kampanya seçenekleri sundukları için avantajlıdır. Genel olarak en avantajlı kredi kartları temel ihtiyaç alanında kampanyaları bulunan kartlardır. Giyim, market, yemek, eğitim alanında kampanyası bulunan kartlar herkes için avantajlıdır. Buna ek olarak bir de kişisel avantajlı olan kredi kartları bulunmaktadır.

Kişisel avantajlı kredi kartları kullanıcının yaşamına göre değişmektedir. Örneğin şehir şehir gezerek işini yapan birisi için seyahatte kampanya ve indirim sağlayan kartlar avantajlı olacaktır. Benzer şekilde yoğun olarak dışarıda yemek yiyen bir öğrenci için yemek alanında kampanyaları olan kartlar daha karlı olacaktır. Sizde yeni bir kredi kartı almadan önce ihtiyaçlarınıza göre en fazla kampanyası olan kartlardan yana tercihinizi yapabilirsiniz.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku