Facebook Para Kazanma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Facebook para kazanma işlemi gerçekten oluyor mu? Facebook üzerinden ben de para kazanmak istiyorum, bunu nasıl başarabilirim bana çok acil bilgi lazım diyorsanız eğer şu an tam olarak doğru yerdesiniz. Sosyal medyanın devlerinden birisi olan Facebook internet sitesinden para kazanılıyor mu kazanılmıyor mu rehber niteliği taşıyan yazımız siz değerli okuyucularımıza yardımcı olacaktır.

0 312

Facebook ve diğer tüm sosyal medya ağlarından oluk oluk para kazanmak mümkün, ancak işinizi bilmeniz gerekiyor. Facebook para kazanma için profesyonel bir satıcı ya da bir şirketin CEO’su olmanıza gerek yok. İşi alt yapısını iyi hazırladıktan sonra video veya sayfanız belli bir aboneye eriştiğinde Facebook sizin videolarınıza reklam koyar ve izlenmeye para verir.

Facebook da bu reklamları alırken zaten reklamın sahibinden para almaktadır. Görüntülenme sayısını arttırarak kendisi daha çok kazanmakta bir kısmını da Facebook fenomenlerine kırıntı olarak vermektedir. Facebook para kazanma için ya bir yayıncı olacaksınız ya da içerik üretici olacaksınız. Başka bir meziyete gerek yoktur.

Facebook Para Kazanma

Kesin olmamakla beraber; söylentiye göre Facebook 100 birim kazancının 45 birimini kendine ayırıyor kalan 55 birimi içerik üreticileri ile paylaşıyor. Yani bu ay 100 milyon dolar kazandıysa, 55 milyon dolarını içerik sağlayıcılarına veriyor. Bu davranıştan da çok iyi anlaşılıyor ki, içerik sağlayıcılar, Facebook’ a para kazandırıyorlar. Nasıl mı? Daha çok kişi onların videolarını izlerken; araya sıkıştırılan reklamları da “ La havle …” çekip izliyorlar. Bu da para kaynağı oluyor.

Zaten bu yüzden Facebook para kazanmanız için videolarınızda yayınlanan reklamların hepsinin izlenmesi şartı da koşulmaktadır. Facebook para kazanma için, bu ağın bazı şartları arasında minimum 10 bin takipçi kitlesi var. Ayrıca para kazanmak için sayfadan yayın gerekli. Üstelik 2 aylık süre zarfında videolarınızın 3 dakikalık olanlarından, en az 20 bin izlenme olması ve bu izlenmenin 1 dakikanın altında olmaması gerekiyor.

Facebook para kazanma işine girişen kişinin 18+ yaşında olması gerekiyor. Sizin videoları birebir çekmeniz gerekmez, çok izlenen bir filmden kesit alıp bir eleştirmen edası ile eleştiri videosu yapabilirsiniz. Bu videolar da büyük ihtimalle telif engeline takılmazlar. Her yıl zorlaştırılsa da Facebook para kazanma mümkün bir iş. Hatta tüm gününü PC başında geçirenler için yararlı bir aktivite de olabilir. Facebook para kazanma başlığımızdan öğrendiklerimizi şimdi diğer başlıklarda inceleyelim.

Facebook Sayfa Para Kazanma

Facebook platformu sayfalarına çok önem veriyor. Sayfaların hedeflenen kitlelere ( niş pazarlara) erişmesi çok daha odaklı ve çabuk oluyor. Bu yüzden profilinizde değil ama sayfalarınızda yayınlayacağınız videolara kısa kısa reklamlar ekleme ve para kazanma şansınız var. Facebook sayfa para kazanma yöntemi ile bu platform yüz binlerce kişiyi zengin ediyor. Kazanç limitiniz yok ve yüz milyonlarca takipçiniz birkaç dakikalık bir videonuzu izlediğinde binlerce dolar kazanma şansınız var.

Facebook bu konuda her girişimciyi destekler ve onları eğitir. Sitenin Bussines -Learn alanında dersleri tek tek takip etmeden sayfa açmamanızı öneririz. Ek olarak bu alanda az para kazanıyorsanız Facebook sayfa para kazanma olayını biraz daha profesyonelleştirerek gelir artışının önünü açabilirsiniz. Sistem size sık sık güncel para kazanma araçlarını tanıtır ve nasıl kazanacağınızı da gösterir. Sayfanızdaki videoların 3 dakika ve daha uzun olması; videoların 30 bin ile 60 bin arasında değişen sayıda izlenme alması para kazanma zamanının geldiğini gösteren en güzel göstergedir.

Bu işten ciddi olarak para kazanacaksanız yapacağınız ilk şey bir işletme adı ve içeriğini belirlemektir. Profesyonel olması açısından da Hakkında alanında ziyaretçilere doyurucu bilgi vermelisiniz. Kendi resminizi de kapak fotoğrafını da eklemelisiniz. Şimdi gelelim facebook para kazanma yöntemleri içerisinde neler var alternatif başlıkları değerlendirmeye.

Facebook Para Kazanma Kısıtlandı

Facebook sayfaları üzerinden reklamlar aracılığıyla para kazanma hedeflerine ulaşmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Facebook üzerinden paylaşılan videolardan para kazanılmasının mümkün olmasına rağmen, kurallara uygun adımların atılmaması halinde ise Facebook Para Kazanma Kısıtlandı şeklinde şikayetler gelmektedir. Kullanıcılar yayın içi reklamlardan gelir elde etmek istediklerinde mutlaka bazı standartlara uygun adım atmalıdırlar. İşte bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Topluluk standartlarına uygun video paylaşımlarının yapılması, şiddet veya nefret içerikli videolardan kaçınılması ve yetişkin çıplaklığını barındıran ve güvenli olmayan içerik şeklinde işaretlenen bu videoların dışında paylaşımların yapılması gerekmektedir.
  • Diğer bir kural ise ortaklıklarda para kazanma ilkelerine uygun adımların atılmasına yöneliktir. Buna göre Topluluk kurallarının yanı sıra sayfalar, ödemeler ve gerçeğe uygun olmayan davranışlar gibi kuralların da bu kapsamda ele alınacağını unutmamalısınız.
  • Facebook Para Kazanma Kısıtlandı şeklinde şikayetlerde bulunanların yaptıkları paylaşımlarda cinselliğe, şiddete veya sansürlü içeriklere yer vermemesi gerekmektedir. Bu tür özel kurallara uygun adım atılmadığı takdirde videolarınızla ilgili değerlendirmeler olumsuz olacaktır.

Bu tür kuralların bir kez ihlal edilmesi halinde yayın içi reklamlar durdurulurken, birden fazla ve ciddi şekilde ihlaller oluştuğunda ise Facebook videolarından ve reklamlardan para kazanmanızın mümkün olmayacağını belirtebiliriz. Facebook’ta yer alan İçerik Kütüphanesi’nden tüm videolarınızın durumlarını kontrol edebilir ve para kazanmanıza ilişkin detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Herhangi bir hatalı uygulamanın yapıldığını düşündüğünüzde ise itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Facebook Sayfasından Para Kazanılır Mı

Tüm sosyal medya araçlarından para kazanmak mümkün, para kazanma olayı Facebook için çok eskilere dayanıyor. Katılımcılarına para kazandırmadan, kendisinin de para kazanamayacağını iyi biliyor. Bu yüzden gelirinin yarısını içerik sağlayıcıları ile paylaşıyor. Yani Facebook sayfasından para kazanılır mı sorusunu soranlar, henüz bu işten para kazanmamış olanlardır. Ancak bunun zararı yok, her zaman bu alanda para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işe ek gelir olarak bakmanıza hiç gerek yok.

Şansınız yaver giderse ve iyi bir topluluğunuz olursa, biraz da talih yüzünüze gülerse ekonomik olarak sınıf atlamanız on yılları bulmayacak. Hayat son derece değerli ve ömür çok kısa değerli okurlar. İnternette; para kazanmanın sınırsız yollarını deneyerek; siz de güzel yaşamanın önündeki en büyük engel olan parasızlığı ortadan kaldırabilirsiniz, en azından kendiniz için….

Facebook Grup Yöneticisi Para Kazanma

Eğer bir grup yöneticisi iseniz Facebook emeklerinizin karşılığını almanız gerektiğini düşünüyor. Facebook Grup Yöneticisi Para Kazanma yolunu da açtı. Bu nedenle grup yöneticileri biraz daha şanslılar. Bu insanlar nasıl para kazanacaklar? Elbette Facebook elini cebine atmıyor, grup yöneticilerinin üyelerden para almasına göz yumuyor. Böylece onlar da emek verip karşılığını alabiliyorlar. Ya üyeler para vermek istemezse ne olacak?

Facebook grup yöneticisi para kazanma için, Grup yöneticisi üyeyi çıkarabilir ya da daha iyisini yapabilir: Mesela bir mağaza açarak onlara ürün satma iznini kullanabilir. Bağış toplama ve ürün satma iki yol. Facebook yeni özelleştirmeler de getirdi; buna göre gruplar özelleştirilebilecek. Grup içindeki üyelere çeşitli renklerde yazı yazma tepki verme ayrıcalığı var. Yöneticiler isterse gelen üyelere grubun kurallarını anlatan içeriği otomatik olarak göndermeyi programlayabilecek. Gruplarda önem arz eden içeriklerin üst kademelere taşınabilmesi de getirilen yenilikler arasında.

İşin özünde Facebook diyor ki; ben otoriter bir platformum. Milyonlarca dolar reklam alıyorum çünkü abone sayım milyarlara varıyor. Reklam verenler de TV radyo gazete araçları yerine; daha dinamik daha akıcı ve daha sansürsüz olacak sosyal medya platformlarına reklam vermek istiyorlar. Eski geleneklere göre; TV Radyo ve gazetelere gidecek para, sıcağı sıcağına sosyal medya ağlarına akıyor. Facebook’un minik bir iş ortağı olmak için, bir yerlerden torpil yaptırmaya gerek yok. Sadece hatırı sayılır bir kitle toplayacak güzel sıra dışı değerli içerikleriniz olsun, sonrası gelecektir.

Tavsiye Bağlantı: Telefondan Para Kazanma

Facebook Reklamlarından Para Kazanmak

Bazı kurallara riayet ettiğiniz sürece, video içerikleriniz incelendiğinde bir sorun bulunmazsa ve 1 ayda 30 bin kişi, videolarınızın 3 dakikalık olanlarını en az 1 dakika izlediyse Facebook reklamlarından para kazanmak sizin için gerçek olacak. On binlerce takipçinin sizi takip etmesi için bir neden yaratın! Kendi potansiyeliniz ne olursa olsun bir niş kitle oluşturun. Yeteneğiniz her ne ise; bunu Facebook platformunda teşhir edin. Youtube’den para kazanmaktan daha kolay olan Facebook reklamlarından para kazanmak sizin için birçok kapı aralayacak.

Arkanızda çok güçlü bir şirket var ve siz ona kazandırdıkça o da size kazandıracak. Reklamlardan ne kadar kazanacağınıza Facebook karar verecek. Uygulanan bazı politikalarının detaylarına erişmek için sitenin para kazanma ile ilgili verdiği online kursları izlemenizi tavsiye ederiz. Şöyle düşünün; eğer Facebook içerik sağlayıcılarına para kazandırmaz ise; devasa gücünü elinde tutabilir mi? Facebook para kazanma işlemi özetçe zannedildiği kadar zor veya imkansız bir işlem değildir.

Milyarlarca kişi, Facebook platformunu terk ederse; milyar dolarlık platformun değeri ve hisseleri onlarca dolara iner. Facebook bunu istemez, işte bu yüzden de Facebook reklamlarından para kazanmak sizin için mümkün. Ancak içeriklerinizi zenginleştirdikten sonra başka sosyal ağları da kullanarak; bir etkileşim yaratmanız ve ziyaretçi çekmeniz gerekiyor. Bunun da birçok stratejisi var. Facebook takipçi kasmak, size paranın kapılarını açar yeter ki kayda değecek değerli bilgiler- içerikler ve videolar oluşturun.

Facebook para kazanma ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru işareti olduğunda veya yazımıza ilave etmek istediğiniz bilgiler var ise yorum olarak bildirebilirsiniz.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku