Gittigidiyor Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor şahıs veya firmanıza ait mağaza hesabınız var ve bu gittigidiyor hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsunuz. Türkiye'nin en büyük alışveriş sitelerinden birisi olan gittigidiyor içerisinde hesap iptal etme ve mağaza kapatma işlemlerini detaylı bir şekilde siz değerli okuyucularımıza hazırladık. Şimdi gelelim rehber niteliği taşıyan gittigidiyor üyelik iptali nasıl gerçekleşiyor aşağıdaki yazımızdan detaylı öğrenelim.

0 271

Gittigidiyor hesap silme için birçok yöntem denediğini söyleyen bazı kullanıcılar, gittigidiyor hesaplarının silinmediğinden şikâyet etmektedir. İnternet üzerinde en güvenilir alışveriş sitelerinden biri olan gittigidiyor sitesinden hesap silmek için bazı adımların takip edilmesi gerekmektedir. Bu adımları uyguladığınızda sitedeki üyelik hesabınız tamamen kaldırılmaktadır. Gittigidiyor, internet üzerinde binlerce ürün satışı yapılan bir ticaret platformudur. Ülkemizde en çok kullanılan e-ticaret sitelerinden biri olan bu platformda, üyelerin bilgileri sistemin altyapısında saklanmaktadır.

Bir eBay kuruluşu olan sitede, üyelik bilgilerinin diğer kişilerin eline geçmesi mümkün değildir. Ancak sitede üyeliği bulunan birçok insan, son yıllarda gittigidiyor’un güvenli olmadığını düşünerek hesaplarını kapatmaktadır. Gittigidiyor’da alışveriş yapmak isteyenler, banka kartı veya kredi kartı kullanarak alışveriş yapmaktadır. Birçok kullanıcı gittigidiyor’da kredi kartı kullanmanın güveni olmadığını düşünse de, aslında bu sitede kredi kartıyla alışveriş yapmak, fiziksel bir mağazadan kredi kartıyla alışveriş yapmaktan çok daha güvenlidir.

İnternette kredi kartı kullanarak alışveriş yapmak, kart bilgilerimizi ve kişisel bilgilerimizi güvence altına alan SSL sistemi ile gerçekleşir. SSL sistemi, banka ile kartın kullanıldığı web sitesi arasında şifrelenmiş bir bağlantı kurulmasını sağlar. Bu şifrelenmiş bağlantı, herhangi bir kişi tarafından erişilemez özelliktedir. Bu sistem sayesinde kullanıcıların gizliliği ve güvenliği korunur. SSL sistemini kullanan gittigidiyor’da alışveriş yapmak bu yüzden son derece güvenlidir. Şimdi gelelim gittigidiyor hesap silme işlemi nasıl gerçekleşir hep birlikte öğrenmeye.

Gittigidiyor Üyelik

2001 yılında kurulmuş online alışveriş sitesi olan gittigidiyor, günümüzde milyonlarca insanın alışveriş yaptığı bir e-ticaret platformu. 2011 yılında eBay tarafından satın alınan platforma üye olmak tamamen ücretsiz. Gittigidiyor’a facebook ve Google hesaplarını kullanarak daha hızlı üye olunabiliyor. Aynı zamanda ad, soyad, e-posta adresi, cep telefonu numarası ve belirleyeceğiniz şifre ile de üyelik işlemi başlatılıyor. Üye olduktan sonra eposta adresinize gönderilen linke tıkladığınızda, gittigidiyor üyeliğiniz aktif hale geliyor. Gittigidiyor’a üye olduktan sonra bir mağaza açarak satış da yapmak mümkün. Gittigidiyor’da online mağaza açmak ise tamamen ücretsiz. Gittigidiyor’da mağaza açmanın başlıca avantajları ise şunlar:

 • Ürünlerinizi uzun süreli olarak listeleyebilirsiniz. Böylece ürünleriniz daha uzun süre yayınlanır.
 • Ürünlerinizi ücretsiz listeleme hakkına sahip olursunuz.
 • Logonuzu ve firma bilgilerinizi mağazanıza ekleyerek markanızın tanıtımını yapabilirsiniz.
 • Mağazanızın web adresi sayesinde müşterilerinize daha kolay ulaşırsınız.
 • API servislerinden ücretsiz olarak yararlanırsınız.

Gittigidiyor satıcı üyeliği ve mağaza açmak, 23 Eylül 2019 tarihinde tamamen ücretsiz hale getirilmiştir. Bu tarihten önce satıcılar mağaza açarken çeşitli üyelik ücretleri ödemekteydi. Bu tarihten önce mağaza üyelikleri temel, pro, mega gibi çeşitli abonelik paketlerinden oluşmaktaydı. 23 Eylül 2019 tarihinde ise tüm mağazalar standart mağaza aboneliği sistemine geçiş yapmış ve mağaza açmak ücretsiz hale getirilmiştir. Bu tarihten önce mağaza açmak için ücret ödeyen hesap sahiplerine ödedikleri ücretler iade edilmektedir.

Bu tarihten önce mağaza üyeliği için ücret ödeyenlerin üyelikleri, 2023 yılına kadar ücretsiz olarak kullanılacaktır. Gittigidiyor’da satış yapmak için siz de gitigidiyor’a üye olduktan sonra hiçbir ücret ödemeden mağaza açabilirsiniz. Ücretsiz mağazanızı açtıktan sonra ürünlerinizi listeleyebilir, ürünlerinizi gittigidiyor üzerinden satmaya başlayabilirsiniz. Gittigidiyor’daki hem bireysel hem de satıcı üyeliğinizi ise istediğiniz zaman sonlandırabilir, hesabınızı dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Gittigidiyor Hesabım

Gittigidiyor hesap silme işlemi, tüm hesaplar için aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. Gittigidiyor sitesindeki kişisel ve ticari hesaplar aynı adımları izleyerek kapatılmaktadır. Gittigidiyor’da firma veya alıcı hesabınız varsa, bu hesapları Bilgilerim kısmındaki üyelik iptali sekmesiyle kapatabilirsiniz. Gittigidiyor’da mağaza açan kullanıcılar, bazı durumlarda gittigidiyor’daki üyeliklerini silmek istemektedir.

Bunun başlıca nedenleri, gittigidiyor’da yeterince sipariş almama, olumsuz yorumlar, komisyon oranları gibi nedenlerdir. Gitigidiyor’da mağaza sahibi olanlar da gittigidiyor hesap silme işlemi için Bilgilerim bölümündeki üyelik iptali sekmesini kullanabilirler. Ancak hesabınızı tamamen kapatabilmeniz için, üyelik iptali sekmesinden sonra üyelik iptalinde bulunma nedeninizi belirtmeniz gerekiyor. Bunun için size birkaç farklı seçenek sunuluyor. Bu seçenekler ise şunlar:

 • Üyelik Sorunları
 • Finansal Sorunlar
 • Güvenlik Sebepleri
 • Site Kullanımı
 • Kişisel Sebepler

Bu seçeneklerden birini işaretlediğinizde, karşınıza daha detaylı açıklamalar yer alıyor. Bu açıklamalar arasından seçim yaptığınızda ise gittigidiyor hesap silme işleminiz tamamlanmış oluyor. Üyeliğiniz silindikten sonra, tüm bilgileriniz silindiği için hesabınızı geri alma gibi bir durum söz konusu değil. Bu yüzden gittigidiyor üyeliği iptalinden önce hesabınızı geri alamayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Gittigidiyor Üyelik İptali

Gittigidiyor hesap silme işlemleri, sitedeki üyelerin işlem merkezi olan, ‘Bana Özel’ bölümünden yapılmaktadır. Bana Özel bölümünden, Bilgilerim & Ayarlarım kısmına giriş yaptıktan sonra, Üyeliğimi İptal Et sekmesinden üyelik tamamen silinebilmektedir. Üyeliğinizi silmek istediğinizde, size site tarafından üyeliğinizi neden kapattığınıza dair çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Bu seçeneklerden birini seçtiğinizde ve hesabınızı kapatmak istediğinizden emin olduğunuzu onayladığınızda üyeliğiniz silinecektir. Ancak sitede bulunan hesabınızı kapatmadan ve üyeliğinizi silmeden önce, bilmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Gittigidiyor’daki üyeliğinizi tamamen sildiğinizde;

 • Tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinir ve bu işlem geri alınamaz.
 • Sizi favorilerine eklemiş kullanıcıların favori listesinden kaldırılırsınız.

Tavsiye Bağlantı: Spotify Hesap Silme

Gittigidiyor Hesap Silme

Gittigidiyor sitesinde tüm kullanıcıların hesaplarını ve üyeliklerini silme hakkına sahiptir. Bu yüzden hiçbir kullanıcının hesabını kapatamama gibi bir sorun yaşaması mümkün değildir. Gittigidiyor sitesinde üyeliği bulunan ve siteden üyeliğini sildirmek isteyenler, bu işlemi kolayca yapabilirler. Ancak üyelerin hesaplarını kapatmadan önce, tüm alım ve satım işlemlerinin sonlanması gerekmektedir. Gittigidiyor’da herhangi bir alım-satım işlemi bulunmayanlar, üyeliklerini basit bir şekilde silebilirler. Aynı zamanda gittigidiyor hesap silme işleminin tamamlanabilmesi için, sisteme giriş yapılması gerekmektedir.

Şifresini unutan ve sisteme giriş yapamayan kişiler, gittigidiyor hesaplarını kapatamazlar. Ancak bu durumda gittigidiyor’da bulunan kullanıcının bilgileri güvence altındadır. Yıllarca sisteme giriş yapılmasa bile, kullanıcı bilgileri gizlilik ve güvenlik sözleşmesi gereğince güvenli bir sistemle saklanmaktadır. Gittigidiyor’da satış yapan, sitede mağaza sahibi olan üyeler de dilerlerse mağazalarını ve hesaplarını kolayca kapatabilirler.

Gittigidiyor Hesabını Silmek İstiyorum

Türkiye’de kullanıcıların hizmetine açıldığı günden bu yana kaliteli şekilde hizmetlerini devam ettiren Gittigidiyor Hesabını Silmek İstiyorum seçeneğini nerede bulacağınızı ve nasıl kullanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Birtakım adımları takip ederek hesabınızı silmenizi kolaylaştıracak tercihlerde bulunabilirsiniz.

Buna göre artık kullanmak istemeyeceğiniz hesaplarınız için gerekli adımları tamamlamış olacaksınız. Sizler de hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi öğrenmek ve nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını almak için açıklamaları takip edebilirsiniz. Gereken işlem basamaklarını sizlerle paylaşarak bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz. İşte bu adımlardan bazıları şu şekildedir:

 • GittiGidiyor adresine mevcut hesabınızla giriş yapmak,
 • Sağ üst kısımda yer alan hesabım menüsünü tıklamak,
 • Bilgilerim/Ayarlarım bölümüne tıkladığınızda açılacak yeni sayfadan üyelik iptalini bulmak,
 • Şifrenizi tekrar giriş yaparak güvenlik aşamasını tamamlamak,
 • Üyeliğinizi iptal etme gerekçenizi seçmek ve onayları vermektir.

Gittigidiyor Hesabını Silmek İstiyorum seçeneğini aktif hale getiren ve bilgileri okuduğunu, kabul ettiğini onaylayan kişilerin hesapları kalıcı olarak kapatılacaktır. Hesabını kapatmak için bu adımları tamamlayan kişilerin herhangi bir aşamada müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelerine gerek kalmayacaktır. Ancak farklı bir konu üzerine görüşmek istediğinizde GittiGidiyor iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kullanıcılar hesap kapatma işlemlerini tamamlamadan, uzun süre giriş yapmadıklarında hesaplarının kapatılacağını düşünebilir. Ancak hesabın kullanım dışı bırakılması için kullanıcı adı ve şifresiyle kişilerin giriş yapması ve yukarıdaki adımları tamamlamaları istenmektedir. Aksi bir durumda ise hesabın kapatılması mümkün olmayacaktır. Sistemden çıkma talebinde bulunan kişilerin mağdur olmadan istekleri karşılanmaktadır.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku