Gloria Jeans Franchise Bedeli ve Şartları Neler?

Yaşadığınız şehir de veya uygun gördüğünüz büyük bir şehirde Gloria Jeans açma planı içerisine mi girdiniz? Oldukça mantıklı bir iş fikri olan ve Türkiye'nin en büyük kahve şirketlerinden birisi olan Gloria Jeans Franchise Bedeli ve şartları tam olarak nedir yazımız içerisinde bunu öğreneceğiz. Gloria Jeans sizden tam olarak neler istemektedir ve hangi şartları yerine getirmeniz gerekiyor, sizlere maddeler hâline getirip sunmuş bulunmaktayız.

0 12.464

Gloria Jeans Franchise bedeli, bayilik almak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Dünyaca ünlü kahve markası Gloria Jean’s Coffees, Arabica kahve çekirdeklerinden hazırladığı ürünlerini ilk kez 1999’da Türkiye’de satışa sunmuştur. 2022 yılında Gloria Jeans, ülkemizdeki bayilik sayısını artırmayı hedeflemektedir.

Türkiye’de kahve pazarına 1999 yılında giriş yapan Gloria Jean’s Coffees, son yıllarda marka kimliğini yaptığı yeniliklerle geliştirmiş, müşterilerin karşısına yeni bir konseptle çıkmıştır. Kahvelerinin lezzetiyle ünlü olan marka, Türkiye’de en çok tercih edilen kahve markalarından biri. 2022 yılında tüm Türkiye genelinde 33 il, 100 mağaza ile hizmet veren firmanın bayilik şartları da oldukça uygun. Şimdi gelelim Gloria Jeans Franchise bedeli ne kadar ve diğer şartları nelerdir hep birlikte bakalım.

Gloria Jeans Bayilik

Gloria Jeans Bayilik şartlarından biri, mağazada kullanılacak olan ürünlerin firma tarafından belirlenmesidir. Bayilerde satılan ürünleri belirleyen firma, bu sayede tüm mağazalarda aynı kaliteyi ve standartları güvence altına almaktadır. Gloria Jean’s Coffee firmasından bayilik alan girişimcilerin, kahve sevmesi ve işini severek yapmaları firmanın tercihleri arasındadır.

Gloria Jeans bayilik alan girişimcilerle 5 yıllık sözleşme imzalanmaktadır. 5 yılın sonunda ise sözleşme 5 yıl daha yenilenir. Gloria Jeans franchise bedeli, mağaza maliyetleri, ekipman ve eğitim masrafları ile franchising bedelini içerir. Aynı zamanda aylık net satışlarınızdan yüzde 5 kâr ücreti, her ay firmaya ödenmektedir. Firmaya ödenen gloria jeans franchise bedeli aşağıdaki hizmetleri içermektedir:

 1. Mağaza ekipmanları ve araçlar
 2. Eğitim
 3. Reklam kampanyaları ve pazarlama desteği
 4. Kalite kontrol standartlarını yürütebilmek için şirket tarafından atanacak bölge müdürü

Gloria Jeans Franchise

Gloria Jeans franchise bedeli firmaya yapılan başvuru kabul edildikten sonra ödenmektedir. Firma bayilerine düzenli operasyon desteği ile eğitim de vermektedir. Bayiler firmadan hesap ödeme sistemi, mobil uygulama gibi teknik destek de almaktadır. Mağaza çalışanlarına ise merkez kadro tarafından mağaza içi eğitim desteği sunulmaktadır. Firmanın tüm bayilerinde sıcak ve soğuk kahve menüsü, sandviç, tost, börek, tatlı yiyecekler, atıştırmalıklar ve soğuk içecekler hizmete sunulmaktadır. Firmaya yapacağınız bayilik başvurusu için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

 • Urban Kahve Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Maya Akar Center (B Blok) No:102 Kat:19 İç kapı No:74 Şişli / İstanbul
 • Adaylar için irtibata geçilmesi gereken kişi: Mesut Süren
 • +90533 607 41 85
 • mesut.suren@franchising.market
 • gloriajeans.com.tr

Gloria Jeans Bayilik Fiyatı

Gloria Jeans için nasıl bayilik açabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlerle paylaştık. Şimdi ise Gloria Jeans Bayilik Fiyatı hakkında önemli detaylara yer vereceğiz. Buna göre firmaya yapacağınız bayilik başvurularının en kısa sürede değerlendirilmesi ve olumlu geri dönüşlerin sağlanabilmesi için sahip olmanız gereken sermayeye dair detayları aktaracağız.

Gloria Jeans Bayilik Fiyatı ile ilgili araştırmaları yaptığınızda karşınıza yaklaşık 50 bin dolarlık bir maliyet çıkacaktır. Değişen dolar kuruna göre bu tutarın 2023 yılı için minimum 900 bin-1 milyon TL’lik bir bütçe anlamına geleceğini vurgulayabiliriz. Bu sayede bayiliğinizin tasarımında, satın almanız gereken ekipmanlarda ve ekiplerinize aldıracağınız eğitim bedellerinde iyi bir sermayeyi elinizde tutmuş olacaksınız.

Bayilik şartlarına göz atarak, iyi bir konumda yer alacak dükkanın hangi özelliklere sahip olması gerektiğini inceleyebilirsiniz. Böylelikle Gloria Jeans Bayilik Fiyatı ve konsepti ile ilgili kapsamlı sonuçları elde etmiş olacaksınız. Tüm tadilatların gerçekleştirilmesinin ardından, iyi bir konsepti elde edeceğiniz dükkanınız için izinleri almayı ve resmi prosedürleri yerine getirmeyi ihmal etmemelisiniz. Şirketin franchise ücreti olarak ortakların cirosundan yaklaşık %6 oranında kâr sağlamayı başarabileceksiniz.

Şartlarınızın ortak olmaya uygun olup olmadığının değerlendirilmesinin ardından olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır. Eğer şartlarınız uygun görülürse gerçekleştirilecek sözleşme süresi 5 yıl olacaktır. Bu süre dolduğunda ise yeniden sözleşme yapmanıza olanak verilecektir. Tüm bilgileri alabilmek ve merak ettiğiniz soruları yöneltebilmek için +90 212 425 95 00 numarasını arayarak bayilik işlemlerine dair ön görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Gloria Jeans Bayilik Şartları

Gloria Jeans bayiliği almak için firmanın resmi web sitesi üzerinde yer alan franchising başvuru formunu doldurarak da başvuru yapabilirsiniz. Bayilik başvurunuzun onaylanabilmesi için, başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan ad, soyad, telefon, e-mail gibi temel bilgilerin özellikle doğru ve hatasız olmasına dikkat edilmelidir.

Firmaya yaptığınız bayilik başvurusu hemen değerlendirilmeye alınmakta, firma yetkilileri en kısa süre içinde sizinle iletişim kurmaktadır. Firma, başvurunuzu onayladığında sizinle 5 yıllık bir sözleşme yapmaktadır. Gloria Jeans Bayilik Şartları ise şunlardır:

 • Gloria Jeans Franchise başvurusu yapan kişilerin aktif, disiplinli, çalışkan ve girişimci kişiler olması tercih sebebidir.
 • Gloria Jeans bayiliği alacak olan kişilerin bayilerini, firmanın şubesi bulunmayan şehirlerde açması gerekmektedir. Firma, tüm Türkiye’de büyümeyi hedeflediğinden, büyük şehirlerin haricindeki il ve ilçelerde birden fazla bayilik vermemektedir. Bu yüzden bayilik açmayı düşündüğünüz bölgede firmanın şubesi olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Gloria Jeans şubelerinde firmanın gönderdiği ürünlerin haricinde ürün satılamaz. Bayilerde satılan tüm ürünler, bayilere firma tarafından teslim edilir.
 • Bayilerde Gloria Jeans’in istediği doğrultuda düzenleme ve konsept değişimi yapılmaktadır. Bayilik için kiralanan dükkânda firma tarafından tadilat yapılır. Firmanın yapacağı tadilat ve inşaat için dükkân sahibinden izin alınmış olması gerekmektedir.
 • Bayinin işlek caddelerde ve araç trafiğinin yoğun olduğu konumlarda bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda bayinin bulunduğu mevkide okul, kurs, sinema, tiyatro gibi çeşitli eğitim ve sosyal kurumların olması, onay sürecinde avantaj sağlayacaktır.
 • Gloria Jeans bayilerinde çalışacak olan personelin, firma tarafından verilen tüm eğitimlere katılmaları gerekmektedir.
 • Bayilik için kişilerin Gloria Jeans franchise bedeli olan 50 bin doları ödemeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra, bayilik açılışında yaklaşık olarak 600 bin TL bütçe yatırım yapılmalıdır. Bu bütçeye mağaza tasarımı, ekipmanlar, eğitim ve franchising bedeli dâhildir.

Tavsiye Bağlantı: Erikli Su Bayilik

Gloria Jeans Franchise Bedeli

Gloria Jean’s Coffees firmasının kuruluş hikâyesi, Ed ve Gloria Jean tarafından 1979’da açılan küçük bir hediyelik dükkânının açılışına kadar uzanıyor. Açtıkları dükkânda hediyelik eşyalar satarken, kahve de satmaya başlayan çift, 1986 yılında kendi şirketlerini kurdular. 1995 yılında ise Nabi Saleh ve Peter Irvine isimli iki ortak, kahvenin isim haklarını başlangıçta sadece Avustralya kıtası için satın aldı. 2005 yılında ise isim hakkının tamamını satın alan Avustralya’lı yatırımcıların kurduğu bu şirket, kısa zamanda tüm dünya genelinde büyük bir başarı elde etti. Günümüzde firmanın dünya genelinde binin üzerine şubesi bulunmaktadır.

Türkiye’de büyümeyi hedefleyen Gloria Jean’s, şube sayısını 2022 yılı boyunca artırmayı amaçlıyor. Firmanın ilk hedefi ise 2022 yılında Türkiye’deki mağaza sayısını iki katına çıkarmak. Firma bu hedefine ulaştığında Türkiye’de toplam 200 bayi sayısına ulaşmış olacak. Franchising vererek büyümeyi hedefleyen markanın istediği şartlar ise birçok gıda ve kahve bayiliklerine göre oldukça uygun. Gloria Jeans Franchise bedeli ise yaklaşık 300 bin TL. Firma bu bedele ek olarak bayilerden yüzde 5 oranında kâr payı da talep ediyor.

Gloria Jeans Franchise bedeli ödeyen ve firmanın öne sürdüğü koşulları sağlayan girişimciler, firmadan bayilik alabiliyor. Bayilerin kâr marjı ise dükkânın bulunduğu konuma göre değişiyor. Firmanın bayileri için hedeflediği ciro aylık 250 bin TL. Firma ilk etapta Afyonkarahisar, Konya, Sivas, Adana ve Hatay’da bayilik açmayı planlıyor. Yurt dışındaki 50 ülkede 1200 bayisi bulunan firma, Türkiye’de de bayi sayısını artırmayı planlıyor.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku