Instagramdan Para Kazanma İşlemi Gerçekleşir Mi?

Dünya'nın en büyük sosyal medyası olan instagramdan para kazanma eylemini ben de gerçekleştirmek istiyorum artık mı diyorsunuz? Instagrama kayıt olmakla bitmiyor maalesef olay, yapmanız gereken işlemler oldukça kişiye göre zorluk derecesi mevcuttur. Ben her türlü zorluğun üstesinden gelirim ve instagram üzerinden para kazanma işlemini yaparım derseniz, buyrun.

0 298

Eskiden sadece Facebook türevi olan bu platformda resimlerinizi paylaşıyordunuz ancak bu platforma talep artınca instagramdan para kazanma kaynağına dönüştü. Milyonlarca genç yaşlı kadın erkek her hesap açan ve 10 bin takipçiyi kasan profil, bu alandan para kazanmaya başladı. Bütün platformlarda olduğu gibi instagramdan para kazanma reklam alıp çok kişiye izletmeye bağlıdır değerli okurlar.

Artık bu bir ek gelir meselesi değil; işinizde reel hayatta kazanamayacağınız kadar çok para kazanma şansınız var. Reklam alıp paylaşma sadece bir yol. Hesabınızda toparladığınız 10 binlerce profil, sizin için para kaynağı olabilir. Bu içeriğimizde bu kaynağı nasıl paraya çevireceğinizi ya da instagram para kazanma işini nasıl başaracağınızı adım adım soru cevap yöntemi ile anlatacağız.

Instagram’da Para Kazanma

Eskiden internet öncesi çağlarda, birçok cesur girişimci kendi mahallesinden öteye çıkamadan ve pazar geliştirme fırsatı bulamadan yoksul kalmaya mahkumdu. Şimdi internet çağı var. Instagram’ da Para Kazanma çok kolay. Zengin olmamak için hiç bir bahane yok. Her şey elinizin altında. İster sermayeli olsun ister sermayesiz olsun; yeterince cesur ve atılgan iseniz; size her alanda ekmek var.

İnternet para kazanmanın en iyi en kolay yolu. Milyarlarca dolar para eden internet sitelerini inceleyin. Instagram konumuz olduğu için, Instagram fenomenlerinin nasıl sınıf atladığını görün. Gerçek hayatta 5 ekmek parası çıkaramayacak durumda olup; Instagram‘da imkan bulup milyoner olan yabancı fenomenlere dikkat kesilin. Onlar potansiyeli gördüler ve takipçiler topladılar. Bunları da güzel bir kazanç kaynağı olarak kullandılar.

Ben Çin ile uğraşamam diyorsanız, Instagram’ da Para Kazanma için yerli firmalardan biri olan Trendyol ile çok rahat tanıtımlar yaparak para kazanabiliyorsunuz. Trendyol ürünlerini tanıtıp yüzde 15 gelir elde edebiliyorsunuz. Trendyol dışında tanınmaya muhtaç olan ve size yüz binlerce lira kazandırma potansiyeli olan çok firma var.

Instagramdan Para Kazanma

Artık internette hem eğlenip hem de hatırı sayılır miktarlarda para kazanmaya karar verdiyseniz işi eyleme dökmenin zamanı geldi. İnstagramdan para kazanma aktif etme nasıl yapılır, instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır veya gerçekten de instagramdan para kazanılır mı sorularını bir kenara bırakarak makalemizi sonuna kadar okuyun.

İlk hedefiniz kendinize bir kitle oluşturmak. 10 bin takipçiyi sepete attığınızda birçok reklam vermek isteyen firma; Influencer arıyor. Onlar TV ve radyolarda yerel gazetelerde reklam vermek istemiyor; fenomenleri bulup onlara reklamlarını yayınlatmak istiyorlar. Ya da beğendiğiniz bir ürünü siz bulup satış ortağı ve kardan pay alarak aklınıza gelmeyecek kadar çok para kazanabilirsiniz. Bunu beğenmezseniz belki de sizin kendi ürünleriniz vardır; bu kitle bir tüketici kitledir herkesin bir şeylere ihtiyacı var.

Instagramdan para kazanma aktif hale geldiğinde Onlara bir şeyler satın ve kazanın. Bu takipçiler sizden ürün almıyor mu? O halde bu takipçileri satın. Unutmayın değerli okurlar; ticari hayat bir şey satmakla işler. Ya bir ürün satarsınız ya da ürünleri pazarladığınız kitleyi satarsınız. Mutlaka herkes bir şeyler satarak hayatta kalır. Bu emek de olabilir, ürün de olabilir. Bu platform, internet sitesi açıp Adsense geliri elde etmeye benzemiyor.

Adsense burada yok; siz reklamları yerli yabancı firmalardan alacaksınız. Onlar sizi bulacak ve hatırı sayılır kitlenize bir şeyler satmanız karşılığında size para verecekler. Milyonlarca takipçisi olup da zengin olmayan tek bir girişimci yok, ama ola ki sizin çok büyük bir kitleniz oldu ve pazarlama taktiklerini bilmiyorsunuz. O halde büyüttüğünüz bu sayfayı; ondan para kazanabilecek birine devredin -satın.

İnstagramdan para kazanmak işte bu kadar kolay. Her yeden her eylemden yine para kazanırsınız. Yeter ki odağınız bu olsun. Canlı yayın ve IGTV de apayrı bir para kazanma yoludur, canlı yayınınızı yaptığınızda binler on binler sizi izlerler bu arada 15 saniyelik reklamları da videoya sıkıştırabilirseniz para kazanma işi tamam. Olmadı! Bir ürün var elinizde ve bunu nasıl satacağınızı bilmiyorsunuz! Telaş yapmayın. Ürünü siz kendiniz almış gibi bir hikaye oluşturun. Kendiniz aldınız ve size çok fayda sağladı. Ana fikir bu olmalı.

Instagram’dan Para Kazanma

Instagram’ dan Para Kazanma birkaç yıl önce hobi idi şimdi potansiyeli milyonlarca dolara ulaşabildiği için büyük şirketler bile bu alana yoğunlaştılar ve reklamlarını bu alanda yaymaya başladılar. Belki de siz çok iyi tüccarsınız. Çin Taiwan Malezya’dan toptan fiyata ürünler alın. Sonra perakende olarak tek tek satın. 6.75 dolara aldığınız saati rahatlıkla 60 dolara satabilirsiniz. Çin’den almak için www.alibaba.com sitesine girin ve binlerce Çinli toptancının ürünlerini inceleyin. Burada bire 10 fiyatına satacağınız ürünler var.

Örnek verelim: Rolex saat dünyanın en pahalı saatleri sınıfında. Ancak Çin bu saatin taklidini çoktan yaptı. Alibaba platformuna Rolex yazın ve gördüğünüz fiyatlara şaşırmayın. Evet değerli okurlar Ali Baba üzerinden saatlere baktınız ve Rolex Aplika saatlerinin fiyatının 6.75 dolar olduğuna dikkat edin. Özel kutusunda orjinale birebir benzeyen dışardan bakıldığında hiçbir farkı olmayan Rolex saatlerden 100 adet alıp sayfanızda iyi bir tanıtım yaparak satın. İnsanlar bu saati neden alsınlar? Tabi ki hava atmak ya da birine hediye etmek için.

Özellikle gençler bu tür şeyleri çok sever. İnternet sitesini söylemiş olduğumuz şirket saatte 9 binden fazla ürün satıyor. Toptan almak istediğinizde şirketin Whatsapp kanalı ile iletişime geçebilirsiniz. E İngilizce Çince bilmiyorum demeyin; Instagram’ dan Para Kazanma için gözünüzü açın. Google Translate ne güne duruyor? Sakın ola ki Çinliler paramı yiyecek diye düşünmeyin. Onlar milyonlarca dolar ticaret yapan saygın firmalar. Zaten öyle olmasalar, Alibaba onları barındırmaz. Şikayet alan firmalara yaptırımlar uygulanır.

Bu ticaret ağı Amazon sitesinde de global bir ölçeğe taşınabilir ancak şimdilik ufak ufak başlamanızı öneriyoruz. Ticarette pişip işin kurdu olmak için bir süre deneyimden geçmelisiniz. Bazı okuyucuların aklına daha başka ne satabilirim sorusu gelecek! Alibaba platformunda her şey var. Tüm sektörlerle anlaşma yapmış ve onlardan satış yapınca komisyon alıyor. Alibaba ne kadar mı kat ediyor? Analistlere göre Alibaba komisyon gelirleri yılda 74 milyar dolar. Bu site çok küçük oranlarda komisyon alıyor.

Instagramdan Para Kazanmak

Büyük bir keyifle paylaşım yaptığınız ve takipçilerinizin paylaşımlarını incelediğiniz Instagramdan Para Kazanmak sizin de hayaliniz olabilir. Bu hayalinizi gerçekleştirmenizin bazı koşullara bağlı olduğunu belirtebiliriz. Öncelikle hangi yöntemlerin Instagramdan para kazandırdığına dair incelemeleri yapabilirsiniz. Mutlaka yüksek takipçi sayısına sahip olmanız gerektiğini vurgularken, bu aşamayı tamamlamanızın ardından uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz:

  • Instagram üzerinden reklam veren ve kar marjı yüksek olan firmaları takip edebilirsiniz. Böylelikle reklam yapmak amacıyla anlaşmaya vardığınızda şartları belirleyerek, elde edeceğiniz kazançları netleştirebilirsiniz.
  • Instagramdan Para Kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntem ise satış yapmak olacaktır. Bu yönde adım atan ve çok başarılı sonuçları elde eden binlece kişi bulunmaktadır. Satışlarınızın artmasıyla birlikte ne kadar çok kişiye ulaşacağınızı da rahatlıkla görmüş olacaksınız.
  • En az 15 bin civarında takipçi sayısı olan Instagram kullanıcıları ise hedef kitleye ulaştırılacak linkler için şirketlerle anlaşmaktadır. Buna göre anlaşmalı linkleri paylaşarak, ziyaretçi ve tıklanma sayılarının artmasını sağlayarak gelir elde etmektedir.

Herhangi bir hileli yönteme başvurmadan, doğal yollardan para kazanmak ve takipçilerinizi artırmak için Instagram hesaplarınızı aktif tutmanız gerekmektedir. Gün içerisinde yapacağınız paylaşımların sayısı, içerikleri ve yüksek beğeniler ile daha kolay yoldan keşfede düşebilirsiniz. Böylece çok fazla takipçiyi elde etmenizin yukarıdaki yöntemlerden başarılı sonuçları elde etmenize katkı sağlayacağını unutmamalısınız. Hayal ettiğiniz gelirleri yakalamak için özgün içerikleri oluşturmanız ve zaman ayırmanız yeterli olacaktır.

Instagram Nasıl Para Kazanıyor

Instagram da Facebook ve diğer akranları gibi; yüz binlerce şirketten reklam alıp karşılığında para kazanıyor. Bu paraların bir kısmını siz değerli girişimcileri ile paylaşıyor. İnstagram 2016 yılında 5 milyar dolar reklam geliri elde etti. Instagram Nasıl Para Kazanıyor? Her şeyin temelinde reklam gelirleri var değerli okurlar. Instagram da reklam gelirlerinden para kazanıyor diğer rakipleri de aynı şeyi yapıyorlar.

Size düşen görev, bu pastadan pay almak. Kolları sıvayın ve bu fırsatlar cennetine adım atın. Hayat bir keredir ve zaman; yoksullukla geçirilmeyecek kadar değerlidir. Instagramdan para kazanma yöntemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız veya bu şekilde de para kazanabilirsiniz diye ekstra bilgi ilave etmek istiyorsanız yorum olarak bildirebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Facebook Para Kazanma

Instagramdan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir

Elbette her elini kolunu sallayan aynı gün para kazanacak diye bir şey yok. Belli bir takipçi kitleniz olması gerekiyor. 2 ay içinde videolarınızı 30 bin dakika izleyen takipçileriniz varsa, IGTV canlı yayın açarak para kazanmanın yolunu açtınız demektir. Instagram butik açarak da ayda 20 bin lirayı devirebilirsiniz. Instagram butik ücretli mi? 3.500 lira gibi cüzzi bir sermaye gerektiğini belirtelim.

Gerçek hayatta bir mahalleye hitap edecek butiği açmak için ne kadar para gerekiyor? On binlerce lira. Üstelik niş pazarınız çok dar olacak. Instagram’da 3.500 liraya açacağınız butik için pazar alanınız tüm gezegen oluyor. Butiğinizi açtığınızda başka Instagram hesaplarına da reklam verip dükkanınızı tanıtabilirsiniz. Instagramdan para kazanmak için kaç takipçi gerekir sorusu da sık soruluyor.

Beş- On bin takipçi para kazanmaya başlamak için yani başlangıç için yeterli olacak. Elbette siz bununla yetinmeyeceksiniz. Ne kadar çok kitle varsa içerikleriniz videolarınız da o kadar çok izlenir. Ne kadar çok izlenme varsa cebiniz de o kadar çok dolar. Mesela 100 bin takipçi her ay en az 3.000 lira kazanır. 500 bin takipçisi olan yiğit girişimci 10 bin lira kazanır. 1 milyon takipçisi olan kişi de en az 20 bin lira kazanır. Bunlar safi miktarlar.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku