İş Bankası Kredi Kartı Takip Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartına ihtiyacınız var ve sizin için en ideal bankanın İş Bankası olduğunu düşünüyorsunuz. Kredi Kartını sipariş ettikten sonra aklınıza gelecek olan İş Bankası Kredi Kartı Takip etme işlemi nereden ve nasıl yapılıyor sorusudur. Sizlere en ince ayrıntısına kadar rehber edecek bu yazımızda İş Bankası üzerinden sipariş ettiğiniz kredi kartınızın nerede olduğunu anında göreceksiniz. Sadece kredi kartınızı değil, İş Bankası üzerinden yapmış olduğunuz kart başvurusunu dahi göreceksiniz.

0 200

İş Bankası kredi kartı takip kredi kartı başvurusunda bulunan hemen herkes için önemli bir konu olarak ele alınmaktadır. Kredi kartı kullanımı zorunlu durumların yanında günümüzde en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri olduğu için de kredi başvurusunda bulunan kişilerin zorunlu finans varlıklarından biri olarak ele alınmaktadır. Bu nedenle kredi kartı başvuru süreçleri ile beraber kart başvuru sürecinden sonra takip ve teslim süreçleri de önemli adımlardır.

Kişilerin başvurduğu kredi kartlarının takip işlemleri için öncelikli olarak başvuru yapılan bankanın müşteri temsilcisi ile sonrasında ise bankanın anlaştığı kurye firmasıyla iletişime geçilmesi gerekir. Bu aşamada ise kart başvurusunda bulunan kişinin, banka ve kurye firması ile iletişime geçebileceği farklı yöntemler bulunmaktadır. İş Bankası kredi kartı takip nereden ve nasıl yapılır bunu öğrenelim.

İş Bankası Kart Takip

Yalnızca İş Bankası özelinde değil, bütün bankaların kart başvuru süreçleri ile beraber kart teslim aşamaları benzerlik göstermektedir. Önce kart başvurusunun internet bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubesi ya da telefon bankacılığı üzerinden yapılması gereklidir. Devamında ise başvuru, kayıt altına alınır ve değerlendirme süreci başlar. Kredi notu ve müşteri profili banka tarafından uygun bulunursa kart onayı verilir ve kart basım aşamasına geçilir.

Basım işlemlerinden sonraki adımda ise kart, ilgili kurye firmasına teslim edilir ve taşıma süreci başlar. Bu adımda kartın sorumluluğu ilgili kurye firmasına ait olmaktadır. Dolayısı ile kart başvuru ister hesap kartı ister kredi kartı olsun bu durum fark etmez. İş Bankası kredi kartı takip adımları ile beraber İş Bankası kart takip aynı takip ve teslim süreçlerinden oluşmaktadır. Dolayısı ile başvurusunu yaptığınız kartın durumunu ve teslim aşamalarını öğrenmek için aynı yolları izlemeniz gereklidir.

Her banka, kart teslim sürecinde belirli bir kurye firması ile çalışmaktadır. İş Bankası bu durumda Kuryenet ile çalışmaktadır. İş Bankası kredi kartı takip adım ve işlemleri için ise Kuryenet ile iletişime geçebilir ya da banka iletişim kanallarından takip ve teslim süreçlerini öğrenebilirsiniz. Bu aşamada gerçekleştirilen adımlar ise güvenlik ve hız açısından dikkatle düşünülmektedir.

Önce kartın basım işlemlerinden sonra tarafınıza SMS, mobil bankacılık ya da müşteri hizmetlerinden bildirim gelir. Sonrasında kartınızın teslimatının hangi firma tarafından yapılacağı bilgisi iletilir. Bu aşamada İş Bankası kredi kartı takip işlemleri için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ya da mobil bankacılık adımlarını kullanarak kuryenin iletişim numarası, kargo takip numarası gibi detaylı bilgileri talep edebilirsiniz.

İş Bankası Başvuru Takip

İş Bankası ile çalışmaya karar verdiğinizde, tarafınıza bazı finansal varlıklar tanımlanır. Bu varlıklar arasında bankamatik kartı ya da hesap kartı ile kredi kartı bulunur. Bahse konu olan bu kartlar ile hesaplarınızı yönetebilir, harcama yapabilir ve de ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca talep ettiğiniz İş Bankası kredi kartı ile gerçekleştirebileceğiniz bazı ek özellikler de bulunmaktadır. Bu özellikler arasında;

 • Kredi kartı geçen mal ve hizmet harcamaları,
 • Vadesiz TL ya da döviz hesabı açma,
 • Vadeli işlemler,
 • Havale ya da EFT işlemleri,
 • Kart borcu ya da ek borç ödeme,
 • Fatura ödemesi,
 • Vergi, harç ödemeleri,
 • Trafik ceza ödeme,
 • Bağış ödemesi,
 • SGK prim ödemesi,
 • Karttan başka karta ödeme,
 • Karttan hesaba para ödeme,
 • Nakit avans,
 • Taksitli nakit avans,
 • Dijital bankacılık işlemleri,
 • Ortak ATM kullanımı,
 • Döviz, altın, hisse alım satım işlemleri bulunur.

Yukarıda sunulan bütün bu işlemler İş Bankası’na özel olarak kart sahibi tarafından yapılabilmektedir. Bu nedenle de İş Bankası başvuru takip aşamaları ile işlemleri, başvuru yapan kişi için önemlidir. Çünkü başvuru sürecine bağlı olarak yapılmak istenen finansal işlemler değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bütün bu işlemlerin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için de kartın, başvuru sahibine ulaşması gereklidir.

İş Bankası Kredi Kartı Kurye Takip

İş Bankası üzerinden talep ettiğiniz kredi kartınız ya da hesap kartınız, banka tarafından onaylandı ve basım işlemleri tamamlandı. Basım işleminden sonra ise ilgili kurye firması temsilcisine teslim edildi. Daha sonra tarafınıza banka tarafından bilgilendirme işlemi yapıldı. Bütün bu adımlardan sonra ise sıra kartın teslim edildiği kurye takip aşamasına gelindi. İş Bankası kredi kartı kurye takip adımları için izlenecek yöntemlerden birisi kargo takip numarasının öğrenilmesidir. Bunun için İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, kartınızın takip numarası ile kurye numarasını öğrenebilirsiniz.

Kargo takip numarasını öğrendikten sonra Kuryenet resmi web sitesine giriş yaparak kargo takip araması kısmından, takip numaranızı girerek takip işlemlerine bakabilir ve detaylı adımları da görebilirsiniz. İş Bankası kredi kartı takip adımlarını hem Kuryenet web sitesinden kargo takip numarası ile sorgulayarak hem de Kuryenet’in müşteri hizmetlerini arayarak da takip işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede her iki yöntemle takip işlemlerini gerçekleştirebilir ve kartınızın teslim aşamaları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası üzerinden başvuru yaptığınız kartın tarafınıza şahsen teslim süresi genelde 5 gün ila 30 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle de bu zaman aralığını takip etmeniz önemlidir. Aksi bir durumda Kuryenet üzerinden yapacağınız takip işlemlerinde, teslim süresinin aşılması durumunda banka ile iletişime geçerek kart tesliminin geciktiği hakkında bilgi verebilir ve bu durumda izlenecek yolları öğrenebilirsiniz.

Kuryenin adresi bulamaması, sizin şahsına teslim edememesi gibi durumlarda teslim edilemeyen kartlar Kuryenet, İstanbul şubesine gönderilmektedir. İş Bankası müşteri hizmetleri ile görüştüğünüzde, kartınızın tarafınıza teslim edilmediğini ve yeniden kart için kurye yönlendirmesini talep ettiğinizi belirttiğinizde, kurye işlemleri yeniden başlatılır ve kartınız yeniden size yönlendirilir. Bu sayede kartınızın akıbetini de öğrenebilir ve teslim aşamalarında da gerekli işlemleri yürütebilirsiniz. İş Bankası kredi kartı takip ile alakalı kafanıza takılan ekstra takılan soru işareti var ise bize yorum olarak bildirebilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: EFT İptal Etme

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Takip

Kredi kartları, günümüzde vazgeçilmez ödeme yöntemleri ve insanların sahip olduğu en önemli finansal varlıklar arasında yer almaktadır. Kredi kartı başvuru süreci doğrudan banka şubesinden yapılabileceği gibi telefon bankacılığı, internet bankacılığı ile beraber bankanın mobil uygulaması üzerinden de gerçekleşebilmektedir. Ancak başvuru yöntemi fark etmeksizin, İş Bankası kredi kartı başvuru takip adımları bazı durumlarda önemlidir. Çünkü zaman içinde zorunlu harcamaların ortaya çıkması, ödeme planlarının yetişmemesi ya da yurt dışına çıkış gibi önemli ve şahsi nedenlerden dolayı başvuru süreçlerinin takibi, kart sahibi açısından önemlidir.

Ayrıca kart başvurusundan sonra hangi adımların izleneceği ile beraber kartın güvenliği gibi durumlar da başvuru takip süreci açısından büyük bir önem taşımaktadır. Kartınızın teslim durumunda yaşanabilecek gecikmelerin de nedenleri öğrenilmesi halinde, yapılan yanlış ya da verilen eksik bilgilerin giderilmesi gerçekleşebilir ve gecikme gibi sorunlar yeniden yaşanmaz.

İş Bankası üzerinden yapılan kredi kartı başvuru süreçlerinde, başvuru işlemlerinin hemen ardından hem mobil uygulama hem de internet bankacılığı üzerinden, başvuru takip işlemlerinizi anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemlerin haricinde de telefon bankacılığı ile banka şubesinden bu takip işlemleri yapılabilmektedir. İş Bankası aracılığı ile kredi kartı başvurusu yapmak için de kart tercihiniz önemlidir. Bu bağlamda İş Bankası kredi kartı takip etmenin yanı sıra İş Bankası kartları arasında;

 • Maksimum Kart
 • Maksimum Platinum Kart
 • Maksimum Gold Kart
 • Maksimum Aidatsız Kart
 • Maksimum Genç
 • Maksimum Pati,
 • Maksimum TEMA Kart yer almaktadır.
Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku