Kelimelik Hile Nasıl Yapılır? Kolay Bölüm Geçme!

Kelimelik hile dediğimiz vakit aklımıza Türkiye'nin ve Dünya'nın en popüler oyunlarından bir tanesi Kelimelik gelmektedir. Kelimelik oyununu bilmeyenler Google Play ve App Store mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirebilir, geçemediği bölümleri yazımız aracılığı ile anında geçebilir.

0 322

Kelimelik hile son dönemlerde en çok aranan ve sorulan sorudur. Google tarafından birçok kelimelik hilesi sitesi yaratılmıştır. Kelimelik oyunu iki kişilik sosyal bir Türkçe Scrabble oyunudur. Her bir oyuncuya 7 benzer veya karışık harf verilir, her harfin farklı bir puanı vardır ve oyuncular bu harfleri kullanarak rakiplerine üstünlük sağlamak için yüksek puanlı kelimeler oluşturur. “Kelimelik hile” olarak telaffuz edilen bir uygulama aslında bir anagram uygulamasıdır. Başka bir deyişle, bunlar karışık harfli kelimeleri aramak için tasarlanmış programlardır. Birden çok internet sitesi kelimelik hilesi hizmeti sunmaktadır.

Kelimelik Hile

Kelimelik Hile Sitelerinde Nasıl Bir Yol İzlenir diye merak edenler için adım adım anlatılmaktadır;

  • Öncelikle ‘kelimelik hilesi’ yazan internet sitelerinden birine giriş yapınız.
  • Aşağıda size verilen harfleri yazmanız için bir boşluk bulunmaktadır. O boşluğa size verilen harfleri olduğu gibi giriniz.
  • Onun altında kelimeyi göster butonu olacaktır. O butona basınız.
  • Kelimelikte size verilen karışık kelimelerden çıkabilecek kelimeler aşağıda sıralanacaktır.

Kelime oyunumuzda kelime aramak için yukarıdaki anlatımı kullanabilirsiniz. Türkçe kelimelik oyununu oynarken kullanabileceğiniz bazı uygulamalar da vardır. Bu uygulamalar da hangi harfleri hangi kelimeleri yazabileceğinizi görebilir veya harflerden kelimeleri tahmin edebilirsiniz. Örneğin “LHIE” harflerini yazarsanız sistem “HILE’’ kelimesini önerecektir. Bu, 2023’ün en iyi anagram uygulamasıdır.

Kelimelik Oyunu Hile

Kelime oyunu 15×15 seviyelerinde oynanır. Oyun toplam 100 karakterden oluşuyor ve yerdeki tuğlalar yok olana kadar tüm oyunculara 7 karakter veriliyor. Yerdeki harfler bittiğinde bir oyuncu tüm harflerini tüketmişse oyunu o oyuncu kazanır. Diğer bir başarı formülü ise, eğer yerdeki harfler tamamlanırsa ancak hiçbir oyuncu tüm harfleri tamamlamazsa, en yüksek puana sahip olan oyuncu oyunu kazanır.

Kelime oyununun yaratıcısı olan He2 Apps, daha uzun bir oyun içi tur süresi belirlemede başı çekiyor. Ancak oyununuzun hızlı çalışmasını istiyorsanız yapımcılar bu kişileri dikkate almış ve bir seferde 20’ye kadar oyun açma seçeneği vererek “seri oyunlar” kavramını oyuna getirmişler. Ardından tahtadaki harflerin nasıl düzenleneceği sorusu gelir.

Birinci turda oyuna başlayan koğuş oyuncusunu belirlemek için oyun tahtasının ortasındaki yıldız hücresinden geçmek zorundadır. Başka bir oyuncunun sırası geldiğinde, bir oyuncunun tahmin ettiği veya ürettiği herhangi bir yeni kelime, tahtadaki en az bir harfe değecek şekilde yerleştirilmelidir. Yeni oluşturulan tüm kelimeler, ardışık harflerden dikey veya yatay olarak düzenlenmelidir. Oyun, Mahalle Mektupları adlı harfleri kullanarak bir tur sırasında birden fazla kelime üretebilir, ancak her kelimenin bir anlamı da olmalıdır. Kelime oyunu hile ile kazanılacak bir oyun olmamalıdır.

Kelimelik Hilesi Var Mı

Kelimelik oyununun kendi uygulamasında herhangi bir hile kısa yolu ya da hile bilgisi bulunmaz. Kelimelik hilesi için özellikle internette bazı sitelere giriş yapıp size sorulan, bulamadığınız kelimenin harflerini yazabileceğiniz bir buton bulunmaktadır. Kelimelik hilesi var mı sorusuna bu şekilde bir cevap vermek daha doğru olur.

Hile, bir bireyi veya topluluğu aldatmayı, kandırmayı veya yanıltmayı amaçlayan herhangi bir oyundur. Diğer örnekler arasında, değeri olan bir şeye değersiz bir şey eklemek, değerliymiş gibi görünmek veya fayda veya kar elde etmek için diğer oyuncular tarafından fark edilmeden oyunun kurallarını çiğnemek yer alır.

İlk alana karakterleri girin (en az 3 karakter, en fazla 16 karakter). Birinci, son veya ikinci alanda görünen kelimeyi veya harfi yazın. Kaç tane joker karakteriniz olduğuna bağlı olarak joker karakter seçeneklerinden birini seçin ve Kelime Bul düğmesini tıklayın ardından karşınıza o harfler ile türeyebilecek tüm kelimeler sıralanır. Bu şekilde kelimeler hile yoluyla bulunur. Kelimelik hilesi de işte bu şekilde yapılır.

Kelimelik Hile Programı

Kelimelik hile programı ile kelimelik seviyelerini diğer oyunculardan daha hızlı şekilde atlayabilirsiniz. Kısaca ve genel olarak oyunun nasıl oynandığını ve oyun içerisinde kelime bulmayı anlattıktan sonra aslında bu durum biraz kelime dağarcığınızla kısmen de nasıl oynadığınızla alakalıdır. İyi bir kelime dağarcığı tek başına sizi daha iyi bir oyuncu yapmaz. Çünkü kuralları ve küçük oyun ipuçlarını atlayarak rakibinizden bir adım geri çekilebilirsiniz.

Tavsiyemiz, deneyim kazanmak ve kelime dağarcığınızı geliştirmek için oyunu sık sık oynamanızdır. Çok geçmeden kelimelerin sonbahar yaprakları gibi birer birer yok olduğunu göreceksiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kelime oyununda 100 karakter bulunmakta ve bir de wild karakter bulunmaktadır.

Bu oyunun özelliklerinden biri de alfabenin 29 harfinin ve harf yerine kullanılabilen 2 harfin olmasıdır. Tahtada bu harflerden belirli sayıda vardır ve her harfin kendi puanı vardır. Oyun içi karakter sayıları ve puanlama sistemleri hakkında düşünmeye başlamadan önce bu konunun neden önemli olduğunu açıklayayım. Oyunda harflerin toplamını bilmek, tıpkı satrançta olduğu gibi ister istemez sizi birkaç hamle öne geçiriyor.

Örneğin; türetmek istediğiniz kelimenin iki “A” harfi gerektirdiğini ve oyunda sadece bir harfinizin kaldığını fark ederseniz, türetmek istediğiniz kelimeyi atlayıp başka bir kelime arayabilirsiniz. Bu kesinlikle sizi başarı açısından rakiplerinizin önüne geçirecektir. Kelime oyunu için harflerin ve puanlama sisteminin gösterildiği aşağıdaki tabloya göz atabilir ve tabiri caizse o tabloyu oyabilirsiniz.

Kelimelik Hile Makinesi

Kelimelik hile makinesi ile kelimelik oyununun en hızlı şekilde cevaplarını bulabilirsiniz. Bu oyun sayesinde pandemi döneminde 7den 70e tüm insanlar zamanını kaliteli geçirmiştir. Bu yüzden kelimelik hile son dönemlerde herkes tarafından oldukça popüler olmuştur. Kelimelik hile makinesi bir site ve uygulama olarak kullanılabilir. Bu makineye hangi karışık harfleri yazarsanız yazın, Türkçe bir kelime türetecektir. Bu kelimeler sayesinde hızla kelimelik oyunu oynanacaktır.

Tavsiye Bağlantı: Türkçe Altyazılı Promo

Ücretsiz Kelimelik Hilesi

Tüm internet siteleri ve app uygulamalar ücretsizdir. Kelimelik oyununun kendisi de Google play store ya da app store da ücretsiz olarak indirilmektedir. İnternette birçok ücretsiz kelimelik hilesi sitesi bulabilirsiniz.

Yıllardır hayatımızda olan ve 7’den 70’e herkesin kullandığı bir kelime oyunudur. İki kişinin kelimeleri sıraya koyduğu bir kelime oyunudur. 29 Joker karakteri vardır ve ekranda herhangi bir yere yerleştirilebilirler. Kelimeleri oluşturmak için harfleri doğru sırayla birleştirme oyunudur. Zeka ve yaratıcılık gerektiren bu oyun online veya bilgisayara karşı oynanabilmektedir. Aldığınız mektuplar bazen çok zor olabilir. Kelimeler harflerden oluşmalıdır.

Sahip olduğunuz harflerden bir kelime oluşturamıyorsanız, bazı web siteleri ve uygulamalar kelime oluşturmanıza izin verir. Kelime hileleri sadece kelime oyunları için değil genel olarak kelime oyunları için de rahatlıkla kullanılabilir. Karışık harflerle kelimeleri arayabilirsiniz. Kelime oyunu hilesi yapmak ve oyunu kazanmak istiyorsanız yardım alabileceğiniz siteleri aradık. Kelime oyunları birçok kullanıcı tarafından oynanmaktadır. Oyuncuya 7 harf verilir ve oyuncunun el harfi bitene kadar devam edilir.

Kelimeleri yerleştiren ve en çok puanı alan oyuncu oyunu kazanır. Alınan mektup zorsa, oyuncular mektubu değiştirmek için numaralar ararlar. Karakter değiştiren bazı uygulamalar ve içerikler var ama bunlar güvenilmez. Cep telefonunuza zarar verebilir. Bu tür yazılımları cep telefonunuza indirmeyin. Wordplay’de harf değiştiren hile yoktur. Web sitesine bir mektup göndererek yardım alabilirsiniz.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku