Parfüm Dükkânı Açma Maliyeti ve Kazancı

Parfüm Dükkânı açmak zannedildiği kadar imkansız veya zor bir iş fikri değil. Parfüm Dükkânı açacak kişiler nelere dikkat etmelidir, nasıl bir kâr marjı bırakmaktadır bunları en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Sizlere rehber niteliği sağlayacak olan bu iş fikrimizde en ince ayrıntısına kadar detaylı bilgi vermekteyiz. Şimdi gelelim Parfüm Dükkânı nasıl açılır ve ne kadar kazanır yazımızın detaylarını okumaya.

1 2.556

Hızla büyüyen müşteri potansiyeli, geniş ürün yelpazesi ve kar payının yüksek olması nedeniyle açık Parfüm Dükkânı açmak en popüler olan iş fikirlerinden biri hale geldi. Özellikle orijinal parfüm fiyatlarının yükselmesiyle insanlar açık parfümlere yönelmeye başladı. Kaliteli ve orijinal parfüm çeşitlerini çok daha uygun fiyata almak isteyenler tercihini açık parfümler kullanmayı tercih ediyorlar. Peki, nedir bu açık parfüm? Neden bu kadar ucuza satılıyor? Açık parfümler orijinal kokulara benziyor mu? En önemlisi de açık parfüm sağlığa zararlımı? Öncelikle yazımıza bu soruları cevaplayarak başlayacağız.

Parfüm Dükkânı

Parfüm nedir? Parfüm güzel kokunun şişelenmiş halidir. Neden bu kadar ucuza satılıyor? Burada anlaşılması gereken ön önemli konu yüksek fiyatlarda satılan parfümlerin muadillerine çok yakın kokmasıdır. Yani aradaki, bu fiyat farkının nedeni açık parfüm imalatında kullanılan ham maddenin kalitesin düşük olmasından değil. Orijinal parfüm yapılırken kullanılan ham maddenin aynısı kullanılıyor. Reklam, ambalaj, vs gibi giderlerinin maliyet içinde yer almaması nedeniyle açık parfümlerin fiyatı bu kadar ucuz satılıyor.

Tabi orijinal parfümlerin kokularının muadilinin üretildiği açık parfüm sektörü ile sahte parfüm sektörü aynı şey değildir. Sahte parfümler kalıcı değildir ve her ne kadar orijinal kokulara benzeseler de ambalajından tutunda rengine hatta ismine kadar taklitten ibarettir. Parfüm Dükkânı açmayı düşünenlerin mutlaka bu detayları bilmesi gerekmektedir. Burada önemli olan müşterinin aradığı koku kalitesini düşük maliyetlerle müşteriye sunabilmektir. Gelelim açık parfümlerin sağlığa zararlı olup olmadığına.

Açık parfümler sağlığa zararlı değildir. Ancak, kullanım hatalarından kaynaklı sağlıksal sakıncalar oluşmaması için dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Ağza göze temas etmemesi önemlidir ki; bu sadece açık parfümler için değil diğer tüm parfüm ve deodorantlar içinde geçerlidir. Elbise ve saça kullanılması hem kalıcılığı hem de sağlıksal açıdan önemlidir. Sağlık bakanlığından onay alınarak üretilen açık parfümlerin içeriğinde yer alan alerjen maddeler belirtilmektedir. Bu nedenle beğendiğiniz kokuları gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Parfüm Dükkânı Açmak

Parfüm dükkânı açmak istiyorsanız, işletme planı hazırlamanız gerekiyor. En iyi ve en kaliteli parfüm markalarını çok daha uygun fiyatlara satmak istiyorsanız bunun içinde kozmetik sektörünü çok iyi bilmeniz gerekiyor. Parfüm markalılarının özelliklerini de çok iyi bilmeniz gerekir. Bu da satış esnasında müşteriye doğru bilgi vermenizi ve onları daha kolay ikna edebilmenizi kolaylaştıracaktır. Çünkü müşteri her zaman neye para ödediğini bilmek ister.

Parfüm dükkânı açmak için ihtiyacınız olan sermaye 20.00 TL İle 60.00 TL’dir. Kaliteli parfümleri uygun fiyatlara satmak kadar dükkânınızı doğru yerde açmakta önemlidir. Bu sizin müşteriler tarafından daha kolay fark edilmenizi sağlar. Bu arada işletmeniz için size en fazla 45 metrekare bir dükkâna ihtiyacınız olacak. Dükkânınızın konseptine uygun raf vitrin masa gibi dekorasyon seçenekleri ile ortalama harikalar yaratabilirsiniz. Dükkân dekorasyonu için ortalama 5000 TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekir.

Bunun için gerekli raflar, vitrin, masa vb. tabi ki de reklam olmazsa olmaz! Dükkânınız ile ilgili reklam çalışmaları yapmak sizin potansiyel müşterilerin isteklerini anlamanıza ve işletmenizin hedeflerine daha kolay ulaşmanızı kolaylaştırır. Parfüm dükkânı açmak için gerekli evrakları hazırlayarak vergi dairesi ve belediyeye başvurmanız da gerekiyor. Ayrıca bayilik alma gibi bir düşünceniz varsa parfüm bayileri ile görüşme yapmalısınız. Bayilik almanız halinde dükkân masraflarınızın büyük bir kısmı bayi tarafından karşılanacaktır.

Parfüm İşinde Para Var Mı

Parfüm işinde para var mı? Parfüm dükkânından kazanç elde edebilmek için öncelikle kazancınızın aylık giderlerinizi ve maliyetleri karşılaması gerekir. Bunun içinde aylık ne kadar kazan elde edebileceğinizi önceden analiz etmiş olmanız gerekiyor. Yaz mevsiminde insanların çok terlemeleri ve güzel kokmak istemeleri nedeniyle sizin beklediğinizden daha da fazla satış yapmanız mümkün. İşletmenizi doğru bir lokasyon da açmanız halinde

%80 – % 150’ye kadar kar bırakıyor. Bu nedenle de son dönelmedeki en karlı iş fikirleri arasında yer alıyor.

Tavsiye Bağlantı: Cafe Açmak

Açık Parfüm Bayiliği Kazancı

Açık parfüm bayiliği kazancı açık parfüm işi günümüzde yapabileceğiniz kar payı en yüksek işlerden biridir. İşletmenizi doğru Lokasyon da açmanız halinde %150’ye kadar kazanç elde edebilmeniz mümkün. Ancak açık parfüm bayiliği alabilmeniz için ilgili parfüm firmasının sizden istediği şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Açık parfüm baliği alabilmek için yerine getirmeniz gereken şarlar şunlardır:

  • İşletmenin iş yapabilecek potansiyeli yüksek bir lokasyon olması ve markayı temsil edebilecek bir konuma sahip olması. AVM Yâda iş hanları iyi bir tercih olabilir. Dükkânın bulunduğu konum ve oradaki nüfus dağılımı ürünün hangi kitleye hitap ettiği
  • İşyeri açılacak bölgede bulunan insanların nüfus dağılımı ve ürüne için olan talep miktarını belirler.
  • Kiralanacak olan dükkânın en az 20 metrekare olması
  • Bayilik için planlanan yatırım miktarının en az 20.000 TL olması
  • Bayiliğini almak istediğiniz firmanın size verdiği başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması.

Tüm bu şartları sağlamanız durumunda firma yetkilileri tarafından yapacağınız ön görüşmeler sonucunda gerekli denetimler yapıldıktan sonra bayilik anlaşmanız sağlanmış olacaktır.

Açık parfüm bayiliği kazancı ürün satışından elde edeceğiniz kar ortalama %80 civarındadır. Bu kar oranı bayiliğini aldığınız parfüm firmasına ve dükkânınızın yer aldığı il, ilçe, konum ve oradaki nüfus durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Şöyle ki; Açık parfüm bayiliği kazancı kar payı ile ilgili bir örnekleme bir yapacak olursak: 100 TL’ye sattığınız bir parfümden ortalama olarak 50- 55 TL bir kazanç sağlamış olursunuz. 150 TL’ye sattığınız bir parfümden ise ortalama olarak 85 TL’ye kadar bir kazan sağlamış olursunuz.

100 TL sattığınız parfümden günde azami olarak 20 tane sattığınızı varsayım. Günlük kar markajınız 1100 TL olacaktır. Yazımızın en başında belirttiğimiz üzere sizin kar payınız bayiliğini aldığınız parfüm markasına ve sizin dükkânınızın satıl kapasitesine göre değişmektedir. Açık parfüm bayiliği kazançlarıyla ilgili daha net bir bilgi almak için parfüm bayiliği veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Parfüm Dükkânı ile ilgili aklınıza ekstra herhangi bir soru takıldıysa veya ilave etmek istedikleriniz varsa eğer yazımızın altına yorum olarak yazabilir, yorumunuz en geç 24 saat içerisinde onaylanacaktır.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
1 yorum
  1. Özkan

    Açık parfüm dükkanı açmak oldukça mantıklı bir fikir gelmeye başladı ama cidden kar marjı aşırı tatmin edici geldi bana. Finans sektörü ile ilgilenmiyor olsaydım eğer kesinlikle bu sektörü denerdim hatta yatırımı çok fazla da değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku