Sahibinden Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sahibinden sitesine üye oldunuz ve üyeliğinizi tamamen nasıl sileceğinize dair hiçbir fikriniz yok mu? Sahibinden hesap silme nasıl yapılır adlı yazımızda siz değerli okuyucularımıza rehberlik yapacağız ve üyelik iptali gerçekleştirmeyi kısa süre içerisinde nasıl gerçekleştirebilirsiniz bunu anlatacağız. Şimdi gelelim sahibinden hesap iptal etme işlemi nasıl gerçekleşiyor ve nereden yapılıyor gibi sorularınıza maddeler hâlinde tek tek cevaplamaya.

0 1.040

Sahibinden hesap silme konusu son zamanlarda internette en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Sahibinden.com sitesinde hesabı bulunan kullanıcıların hesaplarını silmesi ve üyeliklerini iptal etmesi ise oldukça kolaydır. Türkiye’nin en büyük sıfır ve ikinci el online alışveriş sitelerinden biri olan sahibinden.com sitesinde her gün binlerce yeni ürün ilanı yayınlanmaktadır.

Ağırlıklı olarak ikinci el ürünlerin satışının yapıldığı sitede kullanıcılar elektronik aletten, ev eşyalarına, bahçe ürünlerinden motorlu araçlara kadar birçok kategoride ürün satışı yapmaktadır. Sahibinden.com sitesinin en fazla kullanıldığı kategori ise emlak ve vasıta kategorileridir. Şimdi gelelim sahibinden hesap silme işlemi nasıl gerçekleşir bunu öğrenmeye.

Sahibinden Üyelik İptali

Sahibinden kullanıcı adını değiştiremeyen birçok kullanıcı, yeni kullanıcı almak için hesabını kapatmak istemektedir. Sahibinden sitesine üye olduktan sonra, kullanıcı adı sadece bir defaya mahsus değiştirilebilmektedir. Sahibinden sitesinin kullanıcı adını değiştirmeyi kısıtlaması, sitede olumsuz işlemleri önlemek içindir. Üyelik silme isteğinin bir diğer nedeni ise kurumsal hesap açmaktır. Sahibinden’de standart kullanıcılar, kurumsal hesaba geçiş yapamamakta, bu kullanıcıların hesaplarını kapatıp kurumsal hesap açmaları gerekmektedir.

Sahibinden üyelik iptali yapmak ve sahibinden hesap silme işlemi için öncelikle kullanmış olduğunuz hesaba mutlaka giriş yapılmalıdır. Bunun site içerisinde yer alan giriş yap sekmesinden e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sol üst köşede yer alan isminizin yanındaki ok simgesine tıklayın. Buradan hesabım sekmesine tıklayın. Açılacak olan sayfada, sağ tarafta yer alan hesap bilgilerim bölümündeki hesap iptali sekmesine tıklayın. Buradan ‘hesabımı iptal etmek istiyorum’ sekmesine tıkladığınızda hesabınız silinecektir.

Sahibinden hesap silme işleminden sonra hesabınız tamamen silinir. Hesap silme işlemi geri alınamaz ve sildiğiniz hesabı kullanarak alışveriş yapamazsınız. Sahibinden sitesinde mağaza hesabını kapatmak için sitenin müşteri hizmetleri numarasını arayarak mağaza iptal talebinde bulunabilirsiniz. Sahibinden üyelik silme işlemi için, üyelik iptal linkini kullanabilirsiniz. Bunun için, https://banaozel.sahibinden.com/bilgilerim/uyelik-iptali linkine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfanın sağ alt köşesinde yer alan üyeliğimi iptal etmek istiyorum sekmesine tıklayın. Hesabınızı neden iptal etmek istiyorsunuz sorusunu yanıtlamak için aşağıdaki nedenlerden birini seçin:

 • Artık ihtiyacım yok
 • Başka bir hesabım var
 • Bu e-posta adresimi kullanmıyorum
 • Bilgilerimin internette yer almasını istemiyorum
 • Kullanıcı adımı değiştiremiyorum
 • Ücretsiz ilan limitleri yetersiz
 • Kurumsal hesap açacağım
 • Söylemek istemiyorum
 • Diğer

Daha sonra, üyeliğimi iptal et butonuna tıklayın. Üyeliğimi iptal et butonuna tıkladığınızda, cep telefonunuza onay SMS’i gönderilecektir. Cep telefonunuza gelen SMS’de yer alan kodu, doğrulama bölümüne yazdığınızda sahibinden hesap silme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Mobil uygulama kullanıyorsanız; https://banaozel.sahibinden.com/bilgilerim/uyelik-iptali linki ile shaibinden uygulamasında üyeliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz.

Sahibinden Üyelik Silme

Sahibinden.com sitesinden alışveriş yapabilmek zannedildiği kadar çok zor bir işlem değildir ve kısa süre içerisinde direkt olarak üye olmabilirsiniz. Sahibinden.com’a üye olmak ve hesap açmak için herhangi bir üyelik veya hesap ücreti talep edilmemektedir. Sahibinden.com’a e-mail adresi ile ücretsiz üye olunabilmektedir. Sahibinden sitesine, sitede veya uygulamada hesap aç bölümünden üye olunabilmektedir.

Sahibinden’e üye olmak için hesap aç bölümünde yer alan, ad, soyad, e-posta bilgileri girerek ve şifre oluşturarak üye olunmaktadır. Sahibinden sitesinde satış yapmak isteyenler de hesap aç bölümüne girdikten sonra, kurumsal hesap aç sekmesine tıklayarak mağaza açabilmektedir. Sahibinden sitesine üye olan bazı kişiler, çeşitli nedenlerden dolayı üyeliklerini kapatmak istemektedir. Sahibinden üyeliğini kapatmak istemenin birçok farklı nedeni olabilmektedir. Bu nedenlerin başlıcaları ise şunlardır:

 1. Sahibinden.com sitesini yararlı bulmamak
 2. Kullanıcılardan olumsuz yorumlar almış olmak
 3. Kullanıcı adını değiştirememek ve yeni kullanıcı adı almak istemek
 4. Kurumsal hesap açmak istemek
 5. Uygulamadan cep telefonuna gelen bildirimlerden rahatsız olmak

Sahibinden Hesap Silme

Sahibinden.com sitesinde en çok kullanılan kategorilerden biri olan emlak kategorisi, günde yüzbinlerce kullanıcı tarafından ziyaret edilmektedir. Emlak kategorisinde kiralık ve satılık ev, arsa, iş yeri, bina, devre mülk ve turistik tesislerin ilanlarına ulaşılabilmektedir. Sitede hem ev sahipleri hem de emlakçılar, kiralık ve satılık ev ilanı yayınlayabilmektedir.

Sahibinden kiralanan veya satılan evler için ayrıca emlakçı parası ödenmemektedir. Bu yüzden birçok kişi ev kiralamak veya ev satın almak istediğinde sahibinden.com sitesini tercih etmektedir. Sitede en fazla ziyaretçi alan bir diğer kategori ise vasıta kategorisidir. Vasıta kategorisinde hem 2. el hem de sıfır otomobil, motosiklet, ticari araç, elektrikli araç, deniz araçları ve hasarlı araç ilanları yayınlanmaktadır.

Sahibinden.com sitesinde en ilginç kategorilerden biri ise hayvanlar âlemi kategorisidir. Hayvanlar âlemi kategorisinde evcil hayvanların ilanlarına yer verilmekte, yuva arayan evcil hayvanlar ücretsiz olarak sahiplendirilmektedir. Evcil hayvan kategorisinden tavuk, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların yanı sıra, deniz canlıları, sürüngen ve böceklerin satışı da yapılmaktadır.

Tavsiye Bağlantı: Letgo Hesap Silme

Sahibinden com Üyelik İptali

Sahibinden hesap silme ve üyelik iptali, tüm kullanıcıların kolaylıkla yapabileceği bir işlemdir. Üyeliklerini iptal eden kullanıcılar, sildikleri üyeliklerini geri alamazlar. Sahibinden com üyelik iptali yapıldığında, hesabınız kalıcı olarak silinmektedir. Sahibinden hesap silme işlemine başvurmadan önce, üyeliğinizi sonlandırmadan yapabileceğiniz bazı seçenekler vardır.

Sahibinden üyeliğinizi bildirim almak istemediğiniz için iptal ediyorsanız, cep telefonunuzun ayarlar kısmından, sahibinden sitesinin göndereceği bildirimleri kapatabilirsiniz. Sahibinden hesap silme işlemini uygulamadan önce yapmanız gereken uygulamalar aşağıda yer almaktadır;

 • Sahibinden sitesi hesabınız kalıcı olarak silinir. Üyeliğinizi iptal ettikten sonra geri alamazsınız.
 • Alışveriş yapmak için yeni üyelik açmak zorunda kalırsınız.
 • Sahibinden sitesinde yayınlanan ilanlarınız da hesabınızla birlikte silinir.
 • Sahibinden.com sitesinden daha önce aldığınız doping, pro gibi paketlerinizden yararlanamazsınız.
 • Sahibinden sitesinden daha önce satın aldığınız ek paketler için ücret iadesi alamazsınız.
 • Üyeliğinizi sildiğiniz hesabınıza ait e-posta adresi ile yeniden siteye üye olamazsınız. Sahibinden sitesine yeniden üye olmak için yeni bir e-posta hesabı kullanmanız gerekecektir.
 • Sahibinden sitesinde üyeliğinizi kapatıp yeni bir hesap açtığınızda, eski hesabınızda kayıtlı cep telefonunuzu yeni hesabınızda da kullanabilirsiniz.

Sahibinden Hesap Silme Linki

Özellikle emlak ve araç alım satımları konusunda vatandaşlarımızın tercih ettiği online platformlardan olan Sahibinden Hesap Silme Linki ile ilgili detaylara ulaşabileceksiniz. Hesabınızı kapatmak veya silmek istediğinizde hangi işlemleri tamamlamanız gerektiğine dair bilgileri elde etmiş olacaksınız. https://banaozel.sahibinden.com/bilgilerim/uyelik-iptali linki üzerinden üyeliğinizi iptal etmek istediğinize dair alternatifleri kullanabilirsiniz.

Buna göre üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinize dair soruyu yanıtlamanız gerekecektir. Tüm onaylama işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamladığınızda SMS üzerinden gerçekleştirilecek doğrulama adımına geçebileceksiniz. Böylece telefon numaranıza gelecek kodu doğru ve eksiksiz biçimde girdiğinizde hedefinize ulaşmış olacaksınız.Böylelikle Hesap Bilgilerim – Hesap İptali menülerini takip ederek, adım adım nasıl silme işlemini gerçekleştireceğinizi görebileceksiniz.

Bu sayede Sahibinden Hesap Silme Linki üzerinden hesabınızın yeniden aktif olmamak üzere silineceğini göreceksiniz. Eğer yayında olan ilanlarınız var ise geri dönüşü mümkün olmayacak biçimde kaldırılacaktır. Ayrıca hesabında doping kullanan ve bu şekilde ilan oluşturan kişiler için geri ödemeler gerçekleştirilmeyecektir. Hesap iptali yaptığınızda kullandığınız e-posta adresi ile 10 yıllık süreçte yeni bir hesap açamayacağınızın altını çizmekteyiz.

Sıfır veya ikinci el ev veya araç alım satımlarında öncü platformlardan olan ve Türkiye’nin en kapsamlı hizmetleriyle karşılaşacağınız platformda bu işlemleri yalnızca dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz. Mobil cihazlardan Sahibinden uygulamasına giriş yapan ve hesap iptal etme linkini bulamayan kişilerin yukarıda belirttiğimiz adrese tıklamaları halinde yine aynı ekrana yönlendirileceklerini belirtmekteyiz.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku