Senetle Para Veren Yerler – Senetle Kredi Veren Bankalar

Paraya ihtiyacım var fakat senetle para veren yerler neresi oradan parayı çekmem gerekiyor gibi düşünceniz mi var? Sizler için rehber olacak yazımızda senetle para veren bankalar ve diğer alternatif para alabileceğiniz yerleri tek tek sıraladık.

0 287

Senetle para veren yerler nereler ve bankalar harici diğer alternatifler neler hep birlikte inceleyelim. Senetle borç deyince acil paraya ihtiyaç olunan durumlar akla gelir. Acil nakde sıkıştığımız da da ilk uğrak noktamız bir banka şubesidir. Ancak kredibiliteniz düşük olduğu için bir bankadan kredi alamayabilirsiniz. Yeterince kredi kartınız veya eksi hesabınız yoksa senetle size para verecek bir yer aramanız gerekmektedir. Senetle para veren yerler vardır. Acil olarak paraya ihtiyacı olanlar, banka kredisi alamayanlar, kredi kartı olmayanlar, kredi kartı kullanamayanlar için senet ile alınacak nakit para şeklide vardır. Ayrıca senetle kredi veren bankalar da vardır.

Ülkemizde senet karşılığı borç para veren yerler bazen bankalar, bazen kuyumcular bazen şahıslar ki bu şahıslara tefeci denilmektedir. Kimse size bedava bir şey vermez ve birçok kişi banka kredisi kullanamayan ihtiyaç sahibi kişilerin durumundan yararlanarak para kazanmaya çalışır. Kendinizi kullandırtmadan bir şekilde nakit probleminizi çözmeniz gerekiyorsa bankadan senetle krediye başvurabilirsiniz. Ayrıca bunun için bazı faktöring adı verilen yerler de vardır. Şimdi senetle para veren yerler nereler hep birlikte detaylı incelemeye geçelim.

Senetle Para Veren Yerler

Senetlerden para kazanmaya çalışanlar, zor durumda kalan, faiz oranı çok yüksek ve vadesi kısa olan birini bulduklarında kendilerine para veriyorlar. Bu kişiler genellikle zor durumdaki insanlardan para kazanırlar, bu nedenle zaten icra aşaması için avukatları ve personeli mevcuttur. Genelde bu tür yerler. 1.000.000 liraya kadar kredi veriyor. Kredi veren senetli iş yerleri ve kişilerin listesi de şu şekildedir;

  • Senet kredisi
  • Finansman yöntemi kurumsal kredi,
  • Faktoring şirketlerine başvuruda senet değişikliği,
  • Kuyumcu ve borsa imza satışı
  • Cep telefonu alım ve satımı yapan kişiler
  • Elektronik ürün alımı ve nakde çevirme,
  • Sanal tefeciler

Zor bir durumda olmadıkça senet karşılığında para verecek bir yer arıyorsanız eğer hepimiz bu tür şeylerin uygunsuz ve zararlı olduğunu biliyoruz. Maalesef yaşam şartları ve kötü sebeplerden ötürü işletme iş arayanlar çok fazla var. Senet para bu ülkede çeşitli faktoring şirketleri, kuyumculardan ve devlet bankaları tarafından belirli vadelerle kullandırılmaktadır.

Şirketinizin likidite ihtiyacını kolayca karşılamak için sunulan senet kredileri ile aracılık hesabınızı düşük faiz oranlarıyla geri ödemenin rahatlığına kapılıp uzun vade de almamalısınız çünkü geri ödeme faizi çok yüksek olmaktadır. Fiili ticari işlemden ödenmemiş kambiyo senetlerinin bankaya tahsisi karşılığında, bunlar sadece faiz tahakkuku açısından cari hesap kredisi işlevi görmektedir. Senet karşılığı olarak senet kredi kullanılabilmektedir.

Vadeli olarak mal veya hizmet satışı sonucunda bir şirketten alınan çek veya senedin teminat olarak kullanıldığı ve çek veya senet üzerine nakde çevrilmesi için belirli bir teminatın uygulandığı kredidir. Kısa vadeli fon ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Nakit akışına bağlı olarak, şirket aktif bir krediyi vadesinden önce kapatabilir veya geri dönüştürebilir. Faiz üç ayda bir nakit para olarak geri alınır ama aylara göre değişiklikte gösterebilir.

Senet kredisi olarak ödünç verilen nakit paralara senetle para almak denir. Kredibilitesi nedeniyle ihtiyaç duyduğu parayı bankada karşılayamayan bazı vatandaşlar artık eğitim, ulaşım, barınma, düğün, evlilik işleri, balayı ve diğer tüm gerekli ihtiyaçlarınız için senetle borç alabilirsiniz. İlk olarak krediyi veren kişi veya kurum ile senet veya ücret karşılığında görüşebilirsiniz.

İhtiyaç duyulan nakit miktarı belirlendikten sonra nakit yardım sağlama süreci başlar. Bir sonraki zamanda senet sözleşmesi imzalanacak ve ihtiyaç duyduğunuz kadar nakit yardımı anında alacaksınız. Bankalardan kredi alamayanlar veya kredi yetersizliği nedeniyle kara listeye alınanlar bu imkânlardan faydalanabilmektedir. Ayrıca maaşına haciz gelen kişiler, senet karşılığında borç alacaklarından emin olabilirler. Bu yüzden senetle para veren yerler ararken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Senetle Kredi Veren Bankalar

Senetle kredi veren bankalar çok uygun bir oranda faiz taşır. Her borç dönemini ödedikten sonra senet satın alınarak taksit sayısı düşülür. Ayrıca ödeme planları esnektir. Döviz ticaretinde güvenilirlik ve çok önemlidir. Borçların her zaman anında ödenmesi iş yapmayı uygun ve kolay hale getirir.

Kredi bulamazsak genellikle altın ya da döviz olarak nakit aramaya başlarız. Senedi altın karşılığında yapıyorsanız ödünç verme tarihi altın ve gram satın aldığımız gün geldiğinde ücret alır ve öderiz. Örneğin, birdenbire erkek kardeşler, oğullar, kızlar vb. bir düğün oldu. Belirli bir düğünde takı takmadan olamayacağı için takıyı senetle almak durumunda kalabilirsiniz. Hepimiz senetlere nakit harcadığımızı biliyoruz ama senetle altın verenler var ve bu işte ağırlıklı olarak kuyumcular var.

Tefeciler ve kuyumcular gibi senetle altın transferi yapanlar, zor durumda olduğunuzu bilirler ve size vadeyi en yüksek faiz oranıyla teklif edeceklerdir. Bazı insanların artık kuyumcularla sözleşmesi var, bu yüzden senet karşılığında herhangi birinden para alabileceğinizi ve kuyumcuda değiş tokuş edebileceğinizi insanlara açıklayın anlatmalısınız. Elbette oda komisyonu alır ve elinizdeki altının miktarın da önemli bir kesinti yapar.

Tavsiye Bağlantı: Garanti Bankası Sahibi Kim

Senetle Kredi Veren Faktöringler

Senetle kredi veren faktoringler şirketlerini duymuş olabilirsiniz bu haberler çoğu zaman yanlış ve yalan çıkar. Bunun nedeni, faktoring şirketlerinin senet üzerinden para veya kredi vermemesidir. Vadesi geçmiş senetleri veya faturalı alacakları belirli bir ücret karşılığında nakde çevirmeyi teklif ediyorlar. O halde, bir faktoring şirketinden senet kredisi almak gibi boş ümitlere kapılmayın. Bunun yerine kredi notunuz çok düşük olsa bile aşağıda önerdiğimiz bankalardan birinden kredi başvurusu yapmanız çok daha iyi olacaktır.

Vaat edilen bir şekilde para veren bir işe başvuruyorsanız, bu tam olarak bankanın size güvenmemesinden kaynaklanmaktadır, ancak banka kredi veriyorsa veya vaatli bir şekilde kredi veren bir kuyumculuk işi yapıyorsa olmaktadır. Önce taahhütlü bir şekilde kredi veren firma ile iletişime geçin. Bir bankadan kredi almak için ne yapmanız gerekiyor? Bu önemli soruyu cevaplayacağız. Bulmaya çalıştığım önerilen çözümle, senet işine girmeden acil nakit ihtiyaçlarınız için bazı bankaların faizsiz kredilerini değerlendirebilirsiniz.

Kuyumcular altınları sadece nakit olarak satarlar. Önceleri kredi kartlarıyla çeşitli mücevherleri toplu olarak satmak için kullanılan kuyumcular, daha sonra taksitli ödemeler için başvurdu. Tabii ki zamanla çalışanların nakit ve kredi kartı limitleri tükendi. Çözüm olarak Ankara, İstanbul ve Mecidiyeköy’deki bazı kuyumcular artık senetle altın sunuyor. Bu değerli taşların isim ve adreslerini yasal prosedürlerden dolayı paylaşamıyoruz.

İkrazat eski bir sektördür. “Para veren” olarak da bilinir. Onlar da anlamlarına göre çalışırlar. Bireylere işletmelerden daha fazla hizmet sunarlar. Şahıs yani özel bir şirket olarak bilinirler. Bu alan da eski bir imtiyaz sahibi tarafından yönetilir. Bunun nedeni, yerel yönetimin bu sektör için lisans vermemesidir. Bugün hala iş dünyasında, bu borç verenler büyük talep görüyor.

Senetle para veren yerler ile iş yapmanın çok önemli noktaları vardır. Size internetten ya da uygulama platformları üzerinden iletişime geçerek senet ile size kredi vereceklerini söyleyenlerden kesinlikle bazı kriterler aramalısınız. Eğer bu kriterleri aramıyorsanız zaten dolandırılmışsınızdır. Bu acı verici durumla karşılaşmamak için aşağıdaki önerileri göz önünde bulundurun. Kesinlikle senet kredisi teklif edin ama peşin bedelin bir kısmını ödemeniz gerektiği söylenirse asla ödemeyin. Aksi halde dolandırılırsınız. Her zaman şirket dosyalama bilgilerini alın ve şirketi yerinde doğrulayın. Faturalı senetli olarak iş yapın ve kesinlikle dosyaların bazıları ve kopyaları sizde kalsın.

Senetle para veren yerler hakkında aklınıza takılan veya ekstra bilgiyi bizlere yorum yaparak paylaşabilirsiniz direkt olarak. Vermiş olduğunuz bilgiler en geç 48 saat içerisinde onaylanır ve tüm ziyaretçilerimiz tarafından görünmektedir.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku