Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır? Spotify Kapatma

Şarkı dinlemekten sıkıldım veya ödediğim tutar artık beni aşıyor gibi düşüncelere kapılıyorsanız eğer spotify hesap silme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Spotify hesap kapatma işlemini milyonlarca kullanıcı çok zor bir işlem olarak görmektedir fakat bu durum hiç de zannedildiği kadar zor veya karışık değildir. Spotify hesabımı silmek istiyorum diyorsanız eğer bu yazı dizimiz tam olarak size göredir. Spotify hesabını devre dışı bırakma işlemini aşağıdaki adımları izleyerek yapmalısınız.

0 237

Spotify hesap silme nasıl ve nereden yapılır gibi birçok aklınıza takılan sorunun cevabını almak istiyorsunuz. Dünya genelinde en çok tercih edilen platformlardan birisi de Spotify ortamıdır. Müzik dinlemeyi seven kişiler açısından Spotify oldukça avantajlıdır. Çünkü birçok şarkı ve podcast barından platform en iyi şarkıları sizlere sunmaktadır. Aboneliğe dayalı olarak hizmet sunan bu platform kullanıcılarına yüksek kalitede müzik dinleme avantajı sunmaktadır. Premium üye olmak iste platformda önemli konulardan biridir. Üyelik işlemlerini başlatan kişiler için bir süre sonra Spotify hesap silme işlemi de merak edilen konulardan biridir.

İsveç merkezli bir müzik ve podcast platformu olan Spotify sizlere birçok açıdan önemli avantajlar sunuyor. Yerli ve yabancı milyonlarca müziğe bu platform üzerinden ulaşabilme imkanınız oluyor. Bu ortamda tüm müzikleri aynı zamanda sınırsıza dinleyebilme şansı da elde edebiliyorsunuz. Ücretli bir şekilde üye olduğunuz bu platformdan ise bir süre sonra sıkılabilirsiniz. Spotify hesap silme işlemi ile bu üyeliğe de son vermeniz mümkün olabilmektedir.

Hesap silme işlemlerinde dikkat etmeniz gereken birçok önemli detay vardır. Hesap silme işlemini yaparken belirli bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Aynı zamanda bu silme işlemini mutlaka platformun kendi ortamından gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Beklentilere yanıt veren bu hizmet ile kısa süre içerisinde Spotify hesap silme işlemini yapabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Tinder Hesap Silme

Spotify Hesap Silme

Spotify hesap silme işlemlerinizi gerçekleştirmek için ilk olarak bu platformdaki üyeliğinizin aktif olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bilindiği üzere bu platformda premium üyelik olarak isimlendirilen ücretli bir üyelik türü bulunmaktadır. Üyeliğiniz aktif ise ve artık bunu da kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kapatmanız gerekir. Spotify silme işlemleri konusunda şu aşamaları takip etmeniz gerekiyor:

 • İlk olarak Spotify hesap silme linkine tıklayarak giriş yapın.
 • Spotify hesabınızı açın ve giriş yapın.
 • Hesabı kapatma kısmına tıklayın.
 • Karşınıza gelen bir ekranda Devam Et yazar.
 • Buradan Anlıyorum kutucuğuna tıklayın ve Devam kısmını işaretleyin.
 • Hesabınızın bağlı olduğu e posta hesabını kontrol edin.
 • Gelen mailde sizlere hesabı kapat seçeneği sunulur.
 • Bu işlem sonrasında hesabınız tamamen kapatılmış olacaktır.

Spotify hesap silme işlemi sonrasında bu hesabı yeniden premium olarak kullanabilme imkanı bulunmaz. Ancak yeniden hesabınızı kullanmak istiyorsanız mutlaka spotify hesabını yeniden açmanız gerekiyor. Aynı zamanda premium bilgilerinizi de güncellemeniz önemli konular arasında yer alıyor. Hesaplarınıza yeniden premium olarak girebilmek için sıfırdan üyelik yapmanız büyük bir önem taşıyor.

Günümüzde milyonlarca kullanıcısı bulunan Spotify oldukça üstün standartlarda platformlardan biridir. Üyelerin en iyi şekilde hizmet alabilmesi için de sürekli kendisini yenileyen siteler arasında yer almaktadır. Spotify platformuna olan ilginin her geçen gün artması ile birlikte platform da birçok konuda güncellemeye gitmektedir. Bu bakımdan kişiler hem üyelikte hem de üyelik silme işlemlerinde platformun güncel işlemlerini her zaman takip etmek durumundadır.

Spotify hesap silme eylemini gerçekleştirmek istemiyorsunuz, sadece ben hesabımı kapatmak istiyorum spotify üzerinden diyorsanız yapacağınız işlem aşağı başlıkta yer almaktadır. Spotify hesap kapatma işlemi zannedildiği kadar zor veya imkansız bir işlem değildir, atacağınız adımları sizler için liste hâline getirdik.

Spotify Hesap Kapatma

Spotify hesap kapatma işlemi sırasında kişilerin bilmesi gereken birçok detay bulunur. Eğer bu platforma üye olduysanız ve bu üyelik de premium ise o zaman hesap kapatma işlemlerinizi biraz daha farklı şekilde yapmanız gerekir. Standart üyeler için hesap kapatma işlemi ile premium üyelerin işlemleri arasında önemli farklılıklar vardır. Spotify premium hesap silme işlemi sırasında şu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor:

 1. İlk olarak Spotify sitesine girmelisiniz.
 2. Spotify hesap bilgileriniz ile platformda oturum açmanız gerekiyor.
 3. Hesap sayfasına ulaşmanız gerekiyor.
 4. Alt kısımda yer alan Planın kısmına giriş yapmalısınız.
 5. Buradan Planı Değiştir kısmına tıklamanız gerekir.
 6. Bu kısımdan Premium’u iptal et seçeneğine basmalısınız.
 7. Karşınıza çıkan gerekli onayları ise vermeniz gerekiyor.
 8. Bu işlem sonrasında da Premium üyeliği sona erecektir.

Hesap silme işlemlerinde birçok önemli noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu işlemler sırasında yalnızca size ait olan hesapları silme işlemi yapabilirsiniz. Başkasına ait bir spotify hesabını silemezsiniz.

Son zamanların en çok kullanılan müzik aplikasyonlarından biri olan Spotify birçok insan tarafından kullanılıyor. Bu platformu kullanmak istemeyen kişiler hesaplarını kolaylıkla silebilme imkanına erişebiliyor. Ancak bunun yanında uygulamada bulunmaya devam etmek isteyenler daha sonra hesaplarını yeniden aktif hale getirebilme şansına da sahip olabiliyorlar. En hızlı ve pratik şekilde Spotify hesap silme işlemi yapılabilmektedir.

Spotify Hesap Silme Linki

Oluşturduğunuz bütün çalma listelerinin kaybolacağı Spotify Hesap Silme Linki sayesinde kullanıcı adınızı tekrar kullanamayacaksınız. Ancak yeni bir hesap oluşturarak tekrar bu hizmetleri alabileceğiniz uygulamada hesap silme linki üzerinden kapatma işlemini yapabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra izleyeceğiniz adımlar neticesinde kapatma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. İşte bu adımlardan bazıları şu şekildedir:

 • https://support.spotify.com/tr/close-account/Spotify Hesap Silme Linkine tıklamak,
 • Hesabınızı açtıktan sonra kapatma butonunu seçmek,
 • Devam, Anlıyorum gibi seçenekleri tercih ederek ekranda ilerlemek,
 • E-posta adresinizi kontrol ederek gelen bağlantıdan silme işlemini onaylamak şeklindedir.

Sınırsız şekilde müzik dinlemek isteyenlerin sahip oldukları Premiuım hesaplarını iptal etmeden hesap kapatma işlemini tamamlamaları mümkün olmayacaktır. İlk olarak hesaba giriş yapacck kişilerin alt kısımdaki Planın sayfasını ziyaret ederek değişikliği yapmaları ve iptal et seçeneğine tıklamaları gerekmektedir.

Bu işlemleri tamamlamanızın ardından bilmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Hesap kapatma işlemini tamamladıktan sonra mevcut kullanıcı adınızla yeniden hesap oluşturmanıza izin verilmeyecektir. Bu aşamada daha önce kullanmış olduğunuz e-posta adresini yeniden kullanmanız mümkündür. Mevcut takipçileriniz ve oynatma listeniz silineceğinden, mutlaka bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Ücretsiz veya Premium hesapla abonelik türlerinden faydalanan ve dünya çapında ünlü Spotify farkını gören kişilerin, çeşitli sebeplerle uygulamadan uzaklaşmak istedikleri durumlarda hesap silme linkini kullanmaları yeterli olacaktır. Premium veya normal hesap sahibi olanların yukarıdaki aşamaları tamamladıktan sonra hesaplarına yeniden ulaşmaları mümkün değildir.

Spotify Hesabı Nasıl Kapatılır

Spotify hesabı nasıl kapatılır sorusu oldukça merak edilen konulardan biridir. Ancak bu işlemler sırasında dikkat etmeniz gereken birtakım konular vardır. Her şeyden önemlisi Spotify hesaplarınızı sildikten sonra bu hesaba bir daha erişemeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Hesabın nasıl kapatılması gerektiği hakkında detaylı olarak bir araştırma yapılması gerekiyor. Bu süreçte kişilerin bilmesi gerekenler ise şu şekildedir:

 • Spotify hesaplarınızı silme işlemi yaptıktan sonra kullanıcı adınızı kaybedeceğinizi bilmeniz gerekiyor.
 • Aynı kullanıcı adı ile uygulamaya yeniden kayıt olma şansınız olmaz.
 • Spotify hesap silme işlemi sonrasında kaydedilen tüm müzikler ve müzik listelerinizi de kaybedersiniz.
 • Tüm çalışma listeleriniz de bu süreçte silinir.
 • Hesaplarınız ücretsiz yerine Premium üyelik ise hesap silme işlemi öncesinde Premium hesabınızı iptal etmeniz gerek.
 • Sonrasında hesap silme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra artık kullanıcı adınız kullanılamaz hale gelir. Aynı kullanıcı adı yerine başka bir kullanıcı adı ile hesap açmanız gerekir. Oluşturulan bu listelerin tamamı kaybolur ve yeni Spotify listeleri hazırlamak isterseniz sıfırdan hesap açarak yeni listeler oluşturmanız gerekiyor.

Silinen Spotify Hesabı Geri Alınır Mı

Spotify hesabınızı sildikten sonra hesabı geri alabilme durumu da merak edilen konulardan biridir. Spotify hesabı silindikten sonra en az 2 hafta boyunca bu hesaba girmemeniz gerekiyor. Eğer iki hafta içerisinde hesaba giriş yapmaya çalışırsanız hesabınızın kapatma işlemi de iptal olacaktır. Yeniden hesap açmak isterseniz de yeni bir kullanıcı adı kullanarak hesap açmalısınız.

Spotify hesap silme ve kapatma işleminden yararlanamadığınızı düşünüyorsanız eğer, yazımızın altına direkt olarak yorum yaparak soru sorabilir veya ilave etmek istediğiniz ekstra bir düşünce varsa beyân edebilirsiniz.

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku