Tinder Hesap Silme Nasıl Yapılır? Tinder Kapatma

Türkiye'de milyonlarca kullanıcıya ulaşan Tinder, hedefini çok daha büyük bir hâle getirerek insanların eşleşmelerini kolaylaştırabilmek adına çok fazla adım atmaktadır. Elbette bu durumdan memnun olmayan binlerce tinder kullanıcısı var, memnuniyetsizlik durumunda ise yaptıkları ilk iş arama motorlarında tinder hesap silme işlemi nasıl yapılır gibi kelimeleri aratmaktadır. Şimdi gelelim tinder hesap kapatma ve silme işlemi tam olarak nasıl yapılıyor inceleyelim.

0 443

Tinder hesap silme Tinder kullanıcılarının hesaplarını tamamen kapatmak istediklerinde gerçekleştirdikleri işlemdir. Tinder uygulaması 2012 senesinde tanıtılan ve oldukça fazla kişinin ilgi gösterdiği bir dijital sosyal ortamdır. Bugüne kadar 340 milyondan daha fazla indirilen uygulama aynı zamanda 190 ülkede kullanılmaktadır. Birçok farklı dilde kullanılan uygulama aynı zamanda en önemli eğlence araçları arasında yer alır.

Tinder ile insanlar daha fazla kişi ile tanışabilir ve sohbet edebilme imkanı bulabilir. Burada kişiler beğendikleri kişileri seçerek kolaylıkla sohbet başlatabilme imkanına sahip olabilirler. Ancak kişilerin en doğru eşleşmeleri yapabilmeleri için uygun bir profil düzenlemeleri yapmaları gerekir. Eğer zamanla uygulamada vakit geçirmeyi bırakırsanız ya da uygulama içerisinde zararlı bir durum görürseniz Tinder hesabınızı silebilirsiniz.

Tavsiye Kategori: Nasıl Yapılır?

Tinder hesap silme işlemi basit olmakla birlikte birtakım aşamaların gerçekleştirilmesi gerekir. Ancak hesap silme işlemleri sırasında birtakım teknik problemler de yaşanabilir. Böyle durumlarda da yine kişilerin Tinder hesaplarını silerken bilmeleri gereken önemli detaylar bulunur.

Tinder Nasıl Silinir?

Tinder nasıl silinir sorusuna ise farklı açılardan yanıt verilebilir. Bunlardan ilki uygulamayı silmektir. Eğer hesap yerine uygulamayı silmek isterseniz tek yapmanız gereken cihazın uygulamalar kısmına girmek ve buradan uygulamayı silmektir. Ancak uygulamayı silmek hesabınızın silindiği ya da aboneliğin iptal olduğu anlamına gelmez. Uygulamayı tekrar yükleyince kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer Tinder hesap silme işlemi yapmak istiyorsanız şu aşamaları takip ederek hesaplarınızı güvenli yollardan silebilirsiniz:

 • Tinder uygulamasını açın.
 • Kullanıcı adı ve şifre yazarak uygulamaya giriş yapın.
 • Buradan profil bölümüne giriş yapın.
 • Karşınızda bir ekran açılır. Buradan sol bölümde yer alan ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Ayarlar bölümünde aşağı kısma doğru indiğinizde “Hesabı Sil” bölümü yer alır.
 • Buradan hesabı silebilirsiniz.

Hesap silme işlemleri sonrasında bu hesapların tekrardan açılması zordur. Bu nedenle kalıcı olarak gitmeyi düşünmüyorsanız hesaplarınızı dondurmak daha iyi bir seçenek olabilir. Eğer hesabınızı yanlış bir şekilde silerseniz böyle bir durumda Tinder destek hizmetine başvurmanız gerekir. Birçok kişi hesabını dondurmak yerine kalıcı olarak silebiliyor. Hesap silme işlemi ile daha önce yapılan eşleşmeler tamamen kaybolur. Aynı zamanda mesajlar da hesapla birlikte silinir. Bunun yanında hesabınız ile ilgili olan her detay silinerek kaybolur.

Hesap silme ilgili olarak sorunlar yaşıyorsanız bu durumda mutlaka internet bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekir. Eğer internetinizin olmasına rağmen hala sorun devam ediyor ise mutlaka uygulamanın destek ekibi ile görüşmeniz gerekir. Tinder hesap silme işlemi yerine hesabınızın Keşfet kısmını kapatabilirsiniz. Böylece kimse sizleri Keşfet bölümünden göremez. Aynı zamanda eşleşmelere de dahil olmazsınız.

Tinder Hesap Silme

Tinder hesap silme işlemi gerçekleştirildiğinde uygulama üzerinde kayıtlı olan tüm görselleriniz ve bilgileriniz tamamen silinecektir. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka hesabınızı kapatmak istediğinizden emin olmalısınız.

Bu işlemler sırasında tüm aşamaları eksiksiz yapmanıza rağmen dahi “Tinder Hesap Silinemedi” sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda mutlaka internet bağlantılarınızı kontrol etmeniz büyük bir önem taşır. Bu aşamada kişilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de silinen hesapları yeniden alıp alamayacakları konusudur. Eğer Tinder hesabınızı silmeyi seçerseniz aboneliğiniz için yeni bir hesap açmanız gerekir. Silinen hesabı yeniden eski şekli ile kullanmak mümkün değildir. Ancak abonelik durumu bu süreçte devam eder.

Tinder hesabı silecekseniz bu hesabı yeniden kullanmak istemediğinize tam olarak karar vermeniz gerekiyor. Hesap silme sırasında bir diğer önemli detay ise kişilerin aynı abonelik üzerinden başka bir hesap açabilecekleridir. Yani hesabınızı sildikten sonra yepyeni bir hesap açarak yeni dostlar edinmeye devam edebiliyorsunuz. Yeni hesap açmak isteyen kişilerin eski hesaplarını silmeleri de zorunlu olan durumlardan biridir.

Çok fazla merak edilen bir diğer konu ise uygulamanın silinmesidir. Genelde kişiler uygulamayı silince Tinder hesaplarının da silineceğini düşünebilirler. Cihazlarınızdan Tinder uygulamasını silmek hesabınızın silineceği anlamına gelmiyor. Aynı zamanda bu durum aboneliğinizin iptal olmasına da neden olmaz. Böyle durumlarda uygulamayı tekrar yükleyerek yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tinder Hesap Kapatma

Tinder hesaplarınızı kullanmamaya karar verdiğinizde hesaplarınızı silebilirsiniz. Bu durum hesaplarınız içerisinde yer alan tüm bilgilerin de silinmesi anlamına gelir. Eğer hesaplarınızı ilerleyen süreçte kullanmaya devam etmek istiyorsanız hesabı silmek sizin için faydalı olmayabilir. Böyle durumlarda Tinder hesabı dondurma işlemi yapabilirsiniz. Eğer Tinder hesap kapatma konusunda silme işleminde kararsızlık yaşıyorsanız dondurma işlemi çok daha pratik bir işlemdir. Böyle bir durumda yeniden kullanmak isterseniz hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Tinder hesabı kullanmak için şu adımları takip etmeniz gerekir:

 1. Hesabı dondurmak için ilk olarak Tinder uygulamasına giriş yapın.
 2. Buradan ana sayfa kısmına giriş yapın.
 3. Profil seçeneğine tıklayın.
 4. Karşınızda açılan ekran üzerinden solda görünen ayarlar yazısına tıklayın.
 5. Bu işlem sonrasında ise ‘Hesabı Sil’ ya da ‘Hesabı Dondur’ yazısı karşınıza çıkar.
 6. Silme işlemi yerine ‘Hesabı Dondur’ işlemini yapmanız gerekir.

Hesaplarınızı dondurduktan sonra size ait olan Tinder hesabı uygulama içerisinde görünmez. Size mesaj gönderilemez. Aynı zamanda yeniden giriş yapmazsanız buradaki kişilerle iletişimde de olamazsınız. Yeniden kullanmak isterseniz hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bu süreçte hesabınız Tinder tarafından korumaya alınır ve siz dönene kadar kimsenin görmeyeceği şekilde saklanır.

Tinder Hesap Dondurma

Tinder hesaplarınızı hangi şartlarda geri alabileceğinizi merak ediyorsanız, bu sorularınızın yanıtını alabileceksiniz. Hesap silme seçeneği ile uygulamadan ayrılanların yeni abonelikleri açmaları gerekmektedir. Ancak Tinder hesabınızı kalıcı olarak silmek istemiyorsanız, tekrar geri dönüş yapabileceğiniz Tinder Hesap Dondurma seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman giriş bilgilerinizle profilinizi yeniden aktif hale getirmek ve kaldığınız yerden devam edebilmek için bu alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Konumunuzu açtığınızdan emin olduktan sonra giriş yapacağınız hesabınızda sağ üst kısımda ayarlar menüsü bulunmaktadır. Burada hesabınızı silmek veya dondurmak istediğinizde hangi adımları atabileceğinizi görmüş olacaksınız. Hesabınızın tekrar kullanılmak üzere korunmasını ve başkalarının hesabınıza ulaşmamasını sağlayan dondur seçeneği sayesinde hedefinize ulaşabilirsiniz. Yeniden hesap açmakla uğraşmak istemiyorsanız hesap dondurma kutucuğunu işaretleyebilirsiniz. İşte takip etmeniz gereken bazı adımlar şu şekildedir:

 • Tinder uygulamasını açarak giriş bilgilerinizle profilinize erişmeniz,
 • Karşınıza çıkacak ekranın sol kısmında bulunan ayarlara giriş yapmanız,
 • Ayarlardan hesabı dondur kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

İlerleyen süreçlerde hesaplarınızı yeniden kullanmanız için bu seçeneğin ideal olacağını belirtebiliriz. Böylece Tinder Hesap Dondurma işlemlerinin ardından uygulamadaki kişilerin sizlere mesaj göndermesi mümkün olmayacaktır. Yeniden iletişime geçmek istediğinizde ise kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Aksi durumda bilgilerinizi kimsenin görmeyeceğini ve siz dönene kadar saklanacağını da unutmamalısınız. Bu durumda aboneliğiniz iptal olmayacağından, herhangi bir abonelik işlemini başlatmanıza gerek kalmayacaktır. Cihazlarınızdan uygulamayı silseniz dahi, tekrar yüklediğinizde giriş yaparak kullanmaya devam edebileceksiniz.

Tinder Hesap Silme Linki

Tinder hesap silme işlemini uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Ancak uygulamayı cihazınızdan sildiyseniz ancak hesabı da silmeyi unuttuysanız link üzerinden de hesap silme işlemi yapabilirsiniz. Hesabı silmek için uygulamayı yeniden yüklemenize gerek duyulmuyor. Bu süreçte uygulamanın kurumsal web adresi üzerinden de gerekli silme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Link üzerinden hesap silme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Tinder hesap silme linki olarak tinder.com adresini kullanabilirsiniz.
 2. Bu adres üzerinden rahatlıkla hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
 3. Hesaba giriş yaptıktan sonra ise profilim kısmına girmelisiniz.
 4. Profilden ayarlara girerek buradan da hesap silme kısmını tıklayabilirsiniz.

Link ve uygulama üzerinden hesap silme işlemleri oldukça kolaydır. Silinen hesap yerine aboneliğiniz devam ediyorsa başka bir hesap açabilirsiniz. Tinder hesap silme hakkında aklınıza takılan ekstra bir soru var ise yazımızın en altında yorum alanına yazarak belirtebilirsiniz.

Tinder Silinen Hesap Geri Alma

Tinder uygulaması üzerinde hesaplarınızı silmek ya da aboneliğinizin iptal olması gibi durumlar yaşanabilir. Böyle durumlarda Tinder silinen hesap geri alma konusunda kişiler yalnızca destek ekibinden yardım alabilirler. Bu süreçte silinen hesapları yeniden olduğu gibi şekli ile almak mümkün değildir. Hesaplarınızı sildikten sonra aboneliğiniz hala devam eder. Böyle bir durumda da tek yapmanız gereken konu yen bir hesap açmak olmalıdır.

Yeni bir hesap açarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak eski hesaptaki eşleşmeler, mesajlar, resimler, profil fotoları yeni Tinder hesabında yer almaz. Eğer Tinder hesabınızı silerseniz ve yeniden uygulamayı açıp eski hesaba girmeye kalkarsanız uygulama sizin sıfırdan bir hesap oluşturur. Yeni eski hesabınız eski bilgiler ile birlikte açılmaz. Boş ve yeni bir profil açılır. Bu profili eskisi gibi düzenleyerek yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha önce tinder hesap silme işlemi yaptıysanız eğer, eski hesaptaki eşleşmeler bu hesapta görünmez. Yeniden aynı kişileri eklemek isterseniz tek yapmanız gereken profil resimleri ve tüm bilgileri eski hesap ile aynı şekilde hazırlamaktır. Böylece eski eşleşmeleri yeniden bulabilirsiniz.

 

Bu Yazılar İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Detayları Oku